REKLAMA

Sport

Zwarci i gotowi

Opublikowano 15 lutego 2019, autor: Piotr Piotrowski

Przed żagańskimi siatkarzami najważniejsze mecze w sezonie – o I ligę. Podejmą (16-17.02.) w pierwszej fazie play – off drużynę Ziemi Milickiej.

WKS Sobieski zajął czwarte miejsce w tabeli i trafił na piąty MUKS Ziemia Milicka Milicz. Jako, że jest wyżej rozstawiony w play off, pierwsze dwa mecze gra u siebie. W sobotę, 16 lutego o godz. 17.00, w niedzielę, 17 lutego – godz. 16.00. Oba mecze – w żagańskiej Arenie. Jeśli za dwa tygodnie (2-3 marca) , w rewanżu, w Miliczu Ziemia Milicka wyrówna, o wszystkim zadecyduje piąty pojedynek, 9 marca, w żagańskiej Arenie.

 – Cała czternastka jest gotowa do gry i zdrowa. Liczę, że będzie dobrze – mówi trener Sobieskiego, Mariusz Wiktorowicz. 

Daleka droga…

Okazuje się, że nawet jeśli żagańscy siatkarze wygrają z Miliczem, do awansu do I ligi czeka ich jeszcze bardzo długa droga. Gdyby Sobieski przeszedł pierwszy etap, w drugim zmierzy się z liderem swojej grupy II ligi (jest ich w sumie sześć – przyp. red.), Aqua – Zdrój Wałbrzych.  Zwycięzca tego pojedynku zagra w turnieju półfinałowym o awans do pierwszej ligi (w dniach 5-7 kwietnia). W sumie, licząc pozostałe grupy II ligi, rozegrane zostaną trzy takie turnieje.  Z każdego turnieju awansują po dwie najlepsze drużyny, które spotkają się w turnieju finałowym, 24-28 kwietnia. Dwa najlepsze zespoły awansują do pierwszej ligi.

Napisz komentarz »