REKLAMA

Aktualności, Ludzie, wydarzenia

Kto pomoże tym zwierzakom?

Opublikowano 15 lutego 2019, autor: bj

Od ponad 30 lat opiekuje się zwierzakami. Teraz sama jest ciężko chora. A najbardziej boi się, że jej zwierzęta pozostaną bez pomocy.

Krystyna Kubik (66 l.) z Bronic usłyszała diagnozę – rak jajnika. – Czeka mnie szpital, operacja. Jestem w trakcie załatwiania pobytu dla chorego męża w domu pomocy społecznej i szpitala dla siebie. Tylko kto zwierzaki weźmie? – załamuje ręce pani Krysia.

Każdy czworonóg, którym opiekuje się pani Krystyna ma inną, trudną historię za sobą. -Koty najczęściej były mi podrzucane. Z psami to różnie. Reksiu był przywiązany do tablicy z nazwą Bronice. Mam też psy od ludzi, o których wiem, że chcieli wyrzucić, coś złego im zrobić. – mówi pani Krystyna.

Co było robić?

W ten sposób u pani Krysi mieszka 10 kotek, 4 kocurki, do tego 2 dochodzące. Jest m.in. Żabcia, pręgowane Śpioszka i Osesek, czarna Fela, Pysia, Perełka. – Na pastwę losu zostawię – płacze pani Krysia. Są też 4 suczki i 2 psy. Największy (ok. 25 kg) jest Reksio. Towarzyszą mu m.in. Mila, Tońcia, Zuza. Wszystkie są radosne i ufne.

-Teraz to, co jest potrzebne najbardziej to ludzie, którzy zechcieliby wziąć na stałe, bądź się zaopiekować choćby przez jakiś czas. – z nadzieją mówi K. Kubik.

Wszystkie zwierzęta będą wysterylizowane. Każdy, kto mógłby pomóc, proszony jest o kontakt pod nr tel. 516 917 360.

Napisz komentarz »