REKLAMA

Sport

Rozgromiły spartanki

Opublikowano 15 lutego 2019, autor: Piotr Piotrowski

Młodziczki UKS Czarni Żagań nie dały szans piłkarkom ręcznym Sparty Gubin, wygrywając 31:11.

Mecz 6. kolejki Lubuskiej Ligi Młodziczek (w sobotę, 9 lutego) zacięty był tylko w pierwszych kilku minutach.

– Na szczęście problemy trwały krótko. Moje dziewczyny szybko poprawiły celowniki i zaczęły trafiać do bramki, głównie po zabójczych kontrach. Do przerwy było już 18:5  – mówi trener UKS – u Czarni, Lech Berenc. – To odmłodzony zespół, zasilony zawodniczkami z młodszych roczników. Z poprzedniego składu zostały raptem cztery piłkarki. Z tego też powodu, Czarne zdobywają doświadczenie, z drugiej strony – jest szansa na powalczenie o drugie miejsce, dające awans do centralnych rozgrywek Mistrzostw Polski.

W meczu z gubiniankami najwięcej bramek rzuciła Oliwia Poznańska  – 9, Justyna Mariańczyk – 5 oraz Justyna Koryga i Roksana Staniucha – po 4. Ponadto: Weronika Kulikowska, Karolina Marchewka, Aleksandra Szuber – po 2, Oliwia Janas, Izabela Kuleczka, Izabela Strzelecka, Julia Dumin, Karolina Ptasińska, Karolina Zych, Hanna Tarant, Pola Faligowska oraz Aleksandra Sieńko – wszystkie po 1.

Po 6. kolejce Czarne zajmują trzecie miejsc w tabeli, ale mają zaległy mecz do rozegrania – z Iskrą Kowalów. W kolejnym spotkaniu, 24 lutego żaganianki zagrają z liderem, UKS-em Jedynką Słubice.

Napisz komentarz »