REKLAMA

Ludzie, wydarzenia

Nie zostali na bruku

Opublikowano 08 lutego 2019, autor: Piotr Piotrowski

Zwolnieni ze spółek prezesi spółek wodociągowych i kanalizacyjnych w Żaganiu i Szprotawie znaleźli sobie już nową pracę.

Andrzej Pilimon, po tym, jak rozstał się za porozumieniem stron ze spółką Żagańskie Wodociągi i Kanalizacje, szybko znalazł pracę w innej spółce, w Polkowicach (Pilimon był wcześniej m.in. wiceburmistrzem Polkowic, a także radnym powiatu polkowickiego). Został prezesem tamtejszego Towarzystwa Budownictwa Społecznego.

– Otrzymałem informację, że rada nadzorcza poszukuje prezesa w tej spółce. Zgłosiłem swoją ofertę, wygrałem. Żagańską spółkę zostawiam w dobrej kondycji, chociaż żal się żegnać z pracownikami, z którymi się bardzo zżyłem – mówi „Regionalnej” Pilimon, który podczas pracy w ŻWiK-u, przeprowadził się z Polkowic do Żagania. Teraz będzie musiał dojeżdżać do pracy.

Pracę podobną do poprzedniej znalazł sobie również Dariusz Gusta, który stracił stanowisko w Szprotawskich Wodociągach i Kanalizacji, gdy w Szprotawie zmienił się burmistrz. Został prezesem Zakładu Wodociągów Kanalizacji i Usług Komunalnych w Świebodzinie.

komentarze »
  1. SeaGoat 15 lutego 2019 13:18 - Odpowiedź

    Dbają o swoich…

  2. Jola 17 lutego 2019 10:03 - Odpowiedź

    To jest może jak w tej starej Polskiej komedii „Mój mąż jest z zawodu dyrektorem”.
    Rozumiem doświadczenie tych Panów, ale chyba nominacjami w spółkach komunalnych rządzą jakieś niejasne „układy” chyba polityczne.

Napisz komentarz »