REKLAMA

Aktualności, Ludzie, wydarzenia

Wesprzyj leczenie Olusia

Opublikowano 08 lutego 2019, autor: mk

Choroba Olusia pojawiła się nagle. Chłopiec miał zaledwie 10 miesięcy. Diagnoza była straszna – białaczka. Rodzice chłopca i mały superbohater, jak o nim mówią, nie poddają się. Rodzina Samuelów z Żar dzielnie stawia czoła chorobie.

Oluś ma dopiero 1,5 roku. Od 10 miesiąca życia choruje na białaczkę monocytową słabo zróżnicowaną, która jest jednym z rodzajów białaczki szpikowej. Atakuje komórki szpiku kostnego. Oluś choruje na ostrą odmianę, co oznacza, że trudno rozpoznać, jaki rodzaj komórek jest zmieniony przez nowotwór. Przeszedł już kilka cyklów chemioterapii. Leczy się we Wrocławskim Centrum Onkologii Dziecięcej „Przylądek nadziei”. O Olusiu pisaliśmy już na łamach gazety „Regionalnej” w grudniu w artykule „Mały superbohater. Oluś walczy z białaczką”. 

Przygotowali kiermasz

Żarskie Niepubliczne Przedszkole Chatka Puchatka zorganizowało kiermasz ciast. Dochód zostanie przeznaczony na leczenie małego bohatera. Kiermasz trwa od wczoraj (7.02) do jutra (9.02). Dzieci i ich rodzice upiekli ponad 80 blaszek ciast.

– Zorganizowaliśmy kiermasz, żeby pomóc Olusiowi – mówi Monika Dominiak, dyrektor Niepublicznego Przedszkola Chatka Puchatka. Koszt kawałka ciasta to 5 zł, pieniądze są wrzucane do puszek.

Pomóż w leczeniu

Dziś (8.02) ciasto z kiermaszu charytatywnego będzie można kupić od godz. 10.00 do 18.00 w Tesco, a jutro (9.02) – od godz. 11.00 do 17.00 na basenie Wodnik w Żarach. Pieniądze ze zbiórki zostaną przekazane na rzecz Olusia.

Napisz komentarz »