REKLAMA

Praca

Kasa w pośredniaku

Opublikowano 08 lutego 2019, autor: Justyna Bareła

Do 15 lutego Powiatowy Urząd Pracy w Żaganiu przyjmuje wnioski o dofinansowanie szkoleń z Krajowego Funduszu Szkoleniowego.

– Do wydania mamy 136 tys. zł. Maksymalne dofinansowanie na jedno szkolenie wyniesie 4 tys. zł, więc maksymalnie skorzystać mogą 34 osoby – mówi Halina Janowska, kierownik działu promocji zatrudnienia PUP. – Najwięcej wybieranych szkoleń to zazwyczaj te dla kosmetyczek, fryzjerek, kierowców. Jeżeli po rozpatrzeniu wniosku w lutym zostaną jeszcze jakieś pieniądze na szkolenia, to kolejny nabór ogłosimy w terminie 1-15 marca – dodaje H. Janowska.

Pierwsza komisja PUP, która w tym roku rozpatrywać będzie wnioski o dotacje na rozpoczęcie działalności gospodarczej obraduje w piątek, 8.02. -Mamy łącznie 12 wniosków na dotacje i refundacje utworzenia miejsca pracy. Duże zainteresowanie mamy też ofertami prac interwencyjnych, gdzie podpisaliśmy już 16 umów. Póki co, przyjmujemy wnioski na wszystkie formy aktywizacji bezrobotnych – wymienia H. Janowska.

Wnioski przyjmowane są także w Powiatowym Urzędzie Pracy w Żarach.

– Mieliśmy już pierwsze komisje, które przyznawały pieniądze na prace interwencyjne, staże i roboty publiczne. Od lutego przyjmujemy też wnioski o dotacje na założenie działalności gospodarczej, ale dla osób do 30 roku życia – mówi Żaneta Wójcicka. Przy dotacjach można starać się maksymalnie o 16 tys. zł.

Napisz komentarz »