REKLAMA

Wasze sprawy

Płonąca melina

Opublikowano 08 lutego 2019, autor: Piotr Piotrowski

Trzech bezdomnych rozpaliło sobie ognisko w kamienicy w centrum Żagania. Nie pierwszy raz. Mieszkańcy sąsiednich budynków proszą „Regionalną” o interwencję. – Urzędnicy nie potrafią przymusić właściciela pustostanu do jego zabezpieczenia – wytykają.

Strażacy gasili pożar w pustostanie na deptaku przy ul. Słowackiego 6 w czwartek, 31 stycznia. Jak podkreśla st. kpt. Paweł Grzymała, rzecznik żagańskiej straży pożarnej, kolejny w tej kamienicy. – Ludzie urządzili sobie tam melinę, rozpalają śmieci. Zdążyli uciec, zanim przyjechali strażacy – informuje.

Właściciele sąsiednich budynków są przerażeni.

– Ta kamienica nie jest zabezpieczona przez właściciela. Przez okna do środka wchodzą jacyś ludzi, rozpalają ogniska, aby się ogrzać i narażają nas na niebezpieczeństwo – mówi Magdalena Rajchel,córka właścicielki sąsiedniej kamienicy, prowadząca w niej salon urody. – Już kilka razy byliśmy w tej sprawie w Urzędzie Miasta.

– Czujemy się zagrożeni – dodaje Katarzyna Harłukowicz z salonu pielęgnacji zwierząt.

Roman Kuczak, komendant Straży Miejskiej, zapewnia, że jeszcze raz wezwie właścicieli – małżeństwo z Żar – do zabezpieczenia budynku.

– W tej sprawie interweniowaliśmy już kilkakrotnie. Do kamienicy można wejść przez otwarte okna. Po ostatnim czwartkowym pożarze zauważyliśmy, że belki stropowe zostały powyrywane i budynek grozi zawaleniem. Powiadomiliśmy powiatowego inspektora nadzoru budowlanego – mówi komendant.

Napisz komentarz »