REKLAMA

Aktualności, Kronika policyjna

Chcieli obrobić bankomat

Opublikowano 08 lutego 2019, autor: Piotr Piotrowski

Mieszkaniec Wymiarek spłoszył niedoszłych złodziei, którzy chcieli okraść bankomat.

Dwaj mężczyźni kręcili się koło bankomatu przy oddziale Banku Spółdzielczego, w niedzielę, 3 lutego. Gdy wyłożyli z auta materiały wybuchowe, aby wysadzić urządzenie, zauważył ich jeden z mieszkańców. Podszedł do nich, jednocześnie dzwoniąc po policję. Spłoszeni, odjechali autem.

Żagańska policja ustala miejsce ich pobytu. – Potwierdzam, że w miejscowości Wymiarki doszło do usiłowania włamania do bankomatu. Jednak z uwagi na prowadzone czynności w tej sprawie więcej informacji na tą chwilę nie udzielamy – informuje st. sierż. Aleksandra Jaszczuk, oficer prasowy KPP Żagań.

Uszkodzenia bankomatu są na tyle poważne, że został on wyłączony z użytku. Dla mieszkańców, to kłopot. – Jesteśmy dumni, że mamy takich odważnych ludzi, jak ten człowiek. Dzięki niemu, bankomat nie został okradziony.  To był jedyny bankomat w naszej gminie. Najbliższy jest w Iłowej, 10 kilometrów stąd – mówi Stefania Miszewska.  – A w weekendy i późnym popołudniem placówka banku jest nieczynna, więc po wypłaty pieniędzy trzeba jeździć do sąsiedniej gminy – dodaje Dorota Ziomek.

Napisz komentarz »