REKLAMA

Polityka

Tuga dostał władzę

Opublikowano 08 lutego 2019, autor: Norbert Królik

Rządzą i dzielą. Krzysztof Tuga, prezes Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej, dostał od Danuty Madej, burmistrza Żar, władzę w zakresie przyznawania lokali socjalnych i komunalnych. Do tej pory tylko nimi zarządzał.

Od 1 lutego w Urzędzie Miasta nie można już załatwić spraw związanych z otrzymaniem mieszkania socjalnego lub komunalnego. Trzeba iść na ul. Zakopiańską do ZGM-u.

To oznacza, że Danuta Madej, burmistrz Żar, dzieli się władzą z kolegą z Forum Samorządowego Krzysztofem Tugą, prezesem Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej.

K. Tuga został prezesem ZGM po tym, jak Danuta Madej po raz pierwszy wygrała wybory na burmistrza Żar w 2014 roku. Po drugim zwycięstwie w 2018 roku D. Madej postanowiła obdarzyć kolegę jeszcze większą władzą. Od 1 lutego wszystkie sprawy związane z przyznawaniem lokali socjalnych i komunalnych będą w gestii zarządzanego przez K. Tugę  Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej sp. z o.o.

ZGM dostanie również dodatkowe wynagrodzenie, które do tej pory przysługiwało pracownikowi zajmującemu się tymi sprawami w Urzędzie Miasta. Do dyspozycji spółki będą także pieniądze, które miasto przeznaczało na remontowanie i przygotowywanie lokali do wynajęcia.

– Pracownik, który do tej pory zajmował się tematami mieszkaniowymi został przeniesiony do wydziału podatków – informuje Olaf Napiórkowski, wiceburmistrz Żar.

Napisz komentarz »