REKLAMA

Komunikacja

Ot, robota!

Opublikowano 08 lutego 2019, autor: Piotr Piotrowski

Zima znowu zaskoczyła drogowców. – Odśnieżają z opóźnieniem, jakby nie widzieli, że pada, a jak już wyjadą na drogi, to robią to po łebkach – żalił się mieszkaniec ul. Konopnickiej w Żaganiu.

Choć śnieg w niedzielę, 3 lutego, padał od rana, to pierwsze piaskarki mieszkańcy ul. Waryńskiego, Śląskiej czy Bolesławieckiej zobaczyli dopiero po godz. 13.00. Na Konopnickiej było jeszcze gorzej.

– Do nas piaskarka przyjechała popołudniu, ale odśnieżyła drogę tylko do połowy. A przecież Konopnickiej ciągnie się aż do garaży i stanicy kajakowej! – żali się jeden z mieszkańców tej ulicy, Jacek Kasprowicz. – Do tego odśnieżając drogę, zwalili hałdy śniegu na pobocza i chodniki. Ot, robota! I my, mieszkańcy, mieliśmy przez to my więcej roboty, bo musieliśmy to posprzątać.

Barbara Baranowska, prezes spółki Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania i Robót Drogowych, która wygrała przetarg na odśnieżanie dróg w Żaganiu, tłumaczy, że przez intensywne opady śniegu, jej pracownicy mieli bardzo dużo pracy. I dodaje, że w pierwszej kolejności odśnieżane były główne drogi, a potem – osiedlowe i peryferyjne. Przyznaje, że hałdy śniegu, które trafiły z dróg na chodniki, były usuwane jeszcze we wtorek, 5 lutego. 

– Co do Konopnickiej, to uczulę moich pracowników, aby następnym razem odśnieżali całą ulicę, aż do stanicy i garaży – obiecuje pani prezes.

Napisz komentarz »