Trzecia wygrana z rzędu!

Opublikowano 08 lutego 2019, autor: Piotr Piotrowski

Zwycięstwo w Oławie 3:1 (25:27, 25:18, 25;19, 25:14) dało żaganianom czwarte miejsce w tabeli, przed rundą play-off.

Pod wodzą nowego trenera, Mariusza Wiktowicza, „wojskowi” wygrali trzeci mecz z rzędu. Tym razem za trzy punkty. W Oławie miejscowa Olavia stawiała opór tylko w pierwszym secie. Gospodarze wygrali go na przewagę 27:25. W kolejnych byli już bez szans. Sobieski świetnie zagrał zagrywką, blokiem i w ataku, pewnie wygrywając trzy odsłony do 18, 19 i 14.

Najlepszy w ich szeregach, Jędrzej Jasnos, został MVP meczu.

– Cieszy wygrana za trzy punkty. Dzięki niej, przeskoczyliśmy Ziemię Milicką w tabeli i to my jesteśmy w lepszej sytuacji przed pierwszą rundą play-off – mówi Kazimierz Poprawski,dyrektor sportowy WKS- u Sobieski. – A w drugiej, decydującej fazie rozgrywek, to właśnie z MUKS Ziemia Milicka Milicz zagramy dwa pierwsze mecze u siebie, w żagańskiej Arenie. Kolejne dwa – w Miliczu, tydzień później. Jeśli po czterech spotkaniach będzie remis, decydujący mecz zagramy u siebie.

Daleka droga do II ligi

Po wygranej w Oławie, Sobieski ma dwa tygodnie przerwy. Dwa pierwsze mecze w play-off, zagra w Arenie 16 i 17 lutego. Jeśli „wojskowi” wygrają z Ziemią Milicką, w drugiej fazie play-off zmierzą się ze zwycięzcą pary MKS Aqua-Zdrój Wałbrzych – Juve Głuchołazy. Dopiero wygrany tej konfrontacji zagra w półfinałach centralnych baraży o awans do II ligi.

A więc droga do nich jest bardzo daleka. Aby dostać się do baraży, Sobieski musiałby pokonać zdecydowanego lidera rozgrywek, MKS Wałbrzych. A przypomnijmy, oba mecze w fazie zasadniczej II ligi żaganianie wyraźnie z nim przegrali.

Przed sezonem, działacze Sobieskiego szumnie zapowiadali walkę o awans. Po średnio udanym sezonie zasadniczym, dzisiaj głośno już się o tym nie mówi.