REKLAMA

Sport

Liczy się gra, nie wynik

Opublikowano 08 lutego 2019, autor: Piotr Piotrowski

1:2 przegrali szprotawianie drugi ze swoich zimowych sparingów. W piątek, 1 lutego, na żagańskiej Arenie grali z Pogonią Przyborów.

Jedynego gola dla Sprotavii Szprotawa zdobył Kalu Uche.

 – W takich kontrolnych meczach nie jest ważny wynik, lecz gra. Ciągle szukamy jak najlepszych rozwiązań, ustawień. Ciężko pracujemy na treningach, na wyniki przyjdzie czas – mówi trener szprotawian, Michał Sucharek. – Mimo trudnej sytuacji i przedostatniego miejsca w tabeli, zrobimy wszystko, aby utrzymać się w czwartej lidze. Zaplanowaliśmy sześć sparingów. W najbliższym czasie zagramy jeszcze m.in. z Piastem Czerwieńsk, Lechem Sulechów oraz Chojnowianką Chojnów. 

W najbliższą sobotę, 9 lutego, o godz. 17.00, szprotawianie zagrają kolejny mecz kontrolny. Z Piastem Czerwieńsk zmierzą się na „Okrąglaku” przy ul. Zwycięzców w Żarach.

Do składu Sprotavii, po przerwie wrócił jeden z liderów i zarazem najlepszy jej strzelec w minionym sezonie, Bartosz Olejniczak. Szprotawian wzmocnili również: Bartosz Tkacz, pomocnik z Arki Nowa Sól oraz Patryk Wanlicht, który ma za sobą występy w TS Przylep oraz Pogoni Przyborów. Z drużyny odejdzie prawdopodobnie tylko dwóch zawodników. Na testach w Śląsku Wrocław jest 16-letni Sebastian Stankiewicz, odchodzi bramkarz Bartosz Szajkowski.

Napisz komentarz »