REKLAMA

Ludzie, wydarzenia

Diament dla muzeum

Opublikowano 08 lutego 2019, autor: Piotr Piotrowski

Żagańskie Muzeum Obozów Jenieckich wyróżnione nagrodą Diament Lubuskiej Turystyki.

Nagrodę od Lubuskiego Stowarzyszenia Przewodników Turystycznych odebrał w piątek, 1 lutego, dyrektor muzeum, Marek Łazarz.

– Nagrody przyznajemy od czterech lat lubuskim instytucjom za promocję regionu i jego zabytków oraz ciekawych miejsc – mówi Jarosław Wnorowski, sekretarz stowarzyszenia. – Muzeum otrzymało ją za propagowanie tematyki II wojny światowej, ale także za promocję lubuskiego na Wyspach Brytyjskich, w Australii czy Nowej Zelandii, a więc tam, skąd pochodzili jeńcy żagańskiego obozu Stalag Luft III. Z roku na rok, oferta muzeum jest bogatsza. Oprócz ekspozycji, mieszkańcy i turyści mogą obejrzeć replikę obozowego baraku czy tunelu, którym uciekali jeńcy z obozu w 1944 roku.

 – To wyróżnienie należy się całemu zespołowi pracującemu w muzeum – powiedział M. Łazarz. – Obecnie przygotowujemy się do  dużej imprezy, w marcu, z okazji kolejnej rocznicy Wielkiej Ucieczki. Na wydarzeniu ma być ktoś z rodziny królewskiej Elżbiety II,w powietrzu będzie można zobaczyć słynne samoloty F16, do tego dużo gości z Wysp Brytyjskich, potomków jeńców Stalagu Luft III. Będzie też piknik wojskowy z inscenizacją.

Napisz komentarz »