REKLAMA

Kronika policyjna

Zmasakrował staruszkę

Opublikowano 01 lutego 2019, autor: Piotr Piotrowski

Napadł w domu i dotkliwie pobił 89-letnią panią Lidię. Gdy kobieta leżała w kałuży krwi, 44-letni bandzior przeszukiwał jej mieszkanie.

We wtorek, 29 stycznia, Lidia Hancyk, mieszkanka Żagania, zjadła obiad, który przyniosła jej opiekunka i zarazem sąsiadka. Po jej wyjściu, starsza schorowana kobieta położyła się do łóżka. Do niezamkniętego mieszkania wszedł 44-latek. Musiał wiedzieć, że 89-latka jest sama w domu. Zaczął krzyczeć: „Dawaj pieniądze, bo cię zabije!” Gdy pani Lidia odparła, że nie ma w domu żadnych oszczędności, rzucił się na nią, z całej siły bijąc po twarzy. Kobieta leżała w kałuży krwi, a bandyta zaczął przeszukiwać jej mieszkanie. Gdy nie znalazł pieniędzy… rozsiadł się w fotelu.

To zwierzę omal nie zabiło mamy!

Jęki i krzyki kobiety usłyszeli sąsiedzi. Wezwali pogotowie i policję. Gdy funkcjonariusze weszli do mieszkania, zastali w nim napastnika. Zaczął się im stawiać, wyzywać i grozić. 89-latka trafiła do szpitala.

– Jak można było tak pobić bezbronną, obłożnie chorą staruszkę? To zwierzę o mało nie zabiło mojej mamy! Jej twarz jest cała w siniakach i ranach. Lekarze musieli jej zszyć praktycznie całe czoło – mówi syn pobitej, Paweł Hancyk. – Mama ma też posiniaczone ręce. To cud, że 89-latka przeżyła tak brutalny napad, chociaż pewnie długo będzie dochodzić do siebie. Mam nadzieję, że ten bandzior szybko z więzienia nie wyjdzie! Przestrzegam inne starsze osoby, aby zamykały swoje mieszkania, bo takie zbiry tylko czyhają na chwilę nieuwagi.

Usłyszał zarzuty

Jak nas poinformowała Anna Pierścionek, zastępca szefa Prokuratury Rejonowej w Żaganiu, zatrzymany mężczyzna miał w organizmie 1,55 promila alkoholu.

– Mężczyzna usłyszał trzy zarzuty – usiłowania napadu rabunkowego i spowodowania obrażeń trwających dłużej niż 7 dni, gróźb karalnych wobec osoby napadniętej, a także znieważenia funkcjonariuszy – informuje prokurator.

Gdy w czwartek, 31 stycznia, zamykaliśmy ten numer „Regionalnej”, nie było jeszcze podjętej decyzji o tymczasowym areszcie bandyty. Do tematu wrócimy.

Napisz komentarz »