REKLAMA

Wasze sprawy

Do szkoły i przedszkola

Opublikowano 01 lutego 2019, autor: Justyna Bareła

Wyznaczono już terminy naboru do szkół i przedszkoli w Żaganiu.

Wnioski od rodziców, którzy chcą zapisać dziecko na nowy rok szkolny do przedszkola, przyjmowane będą od 4 marca. Wcześniej, w lutym, rodzice dzieci, które już chodzą do przedszkola, będą deklarować, czy chcą, by dziecko kontynuowało naukę przez kolejny rok.

Przedszkola mają obowiązek przyjąć wszystkie zgłoszone dziec 5 i 6-letnie. Wnioski od nowych przedszkolaków przyjmowane będą do 29 marca. 19 kwietnia opublikowana zostanie lista przyjętych. Wtedy rodzice będą mieli czas na potwierdzenie swojej decyzji do końca kwietnia i oficjalna lista zostanie ogłoszona 10.05.

W podstawówkach miejsca w pierwszej kolejności mają ci, którzy podlegają pod nie zgodnie z miejscem zamieszkania. Ci, którzy posyłają dziecko do pierwszej klasy, wnioski o przyjęcie mogą składać od 25 marca do 9 kwietnia. Pierwsza lista przyjętych opublikowana będzie 6 maja. Drugi nabór zaplanowany jest od 20 maja.

– Nie podajemy konkretnej liczby miejsc w szkołach i przedszkolach, bo nie wiemy jeszcze, ile osób się zgłosi w rekrutacji – mówi Agnieszka Zychla, rzeczniczka Urzędu Miasta.

Napisz komentarz »