REKLAMA

Aktualności, Gospodarka

Galeria Podwale do kupienia

Opublikowano 01 lutego 2019, autor: bj

Na sprzedaż została wystawiona działka w centrum miasta po dawnej zakładzie „Wełna” przy ul. Podwale w Żarach. Nieco ponad 1,3 ha ziemi z budynkami (o pow. 6 tys. mkw.) do kupienia jest za 4 mln 700 tys. zł.

U zbiegu ul. Podwale i Edelburgis w Żarach, w miejscu, gdzie stoją dawne budynki przemysłowe, z przełomu XIX i XX w., planowana jest inwestycja, czyli centrum handlowo-usługowo-mieszkalne. Teraz każdy może je kupić. Koszt? Niemal 4 mln 700 tys. zł.

Jeszcze w ubiegłym roku, właściciel terenu zapewniał, że budowa w końcu ruszy. Tak też obiecywał już w lipcu 2010r. Do starostwa trafił teraz kolejny projekt. W nowej dokumentacji powierzchnia sprzedaży została zmniejszona z planowanych ok. 3 tys. 500 mkw. do 2 tys. mkw. Ponadto na teren galerii miał zostać zbudowany jeszcze wjazd od strony ul. Edelburgis, ale przeciwko temu zaprotestowali sąsiedzi. W efekcie starostwo nowego pozwolenia nie wydało, a właściciel terenu z wnioskiem o zgodę na tzw. odstępstwo od warunków budowy zwrócił się do Ministerstwa Infrastruktury. Ta sprawa nie została jeszcze zakończona, ale poprzednie pozwolenie na budowę obowiązuje, co podkreśla sprzedawca.

Lokale i mieszkania

Wiadomo, że trzy budynki zostać mają przebudowane (tkalni i wykańczalni), dwa kolejne połączone w jedną całość, kilka innych będzie wyburzonych. Do tego wybudowane zostaną drogi dojazdowe i wjazdy, powstanie 55 miejsc parkingowych od strony ul. Edelburgis i 60 od strony Podwale. Od strony ul. Edelburgis pojawi się ażurowe ogrodzenie.

Lokale handlowe i usługowe znajdować się będą na parterze, a mieszkania na I, II i III piętrze. Łącznie ma być ich 50, o powierzchni do 28 mkw. do 50 mkw.

Sprzedają po staremu

W ofercie sprzedaży znalazły się, wobec braku decyzji ministra, dotychczasowe założenia z dokumentacji. Czyli 140 miejsc parkingowych. Pierwsza kondygnacja przedstawiona jako park handlowy wraz z Biedronką o powierzchni ok. 2 tys. 650 mkw. Do tego 70 mieszkań na sprzedaż lub wynajem o powierzchni 25 mkw.-72 mkw. z możliwością modułowego łączenia dwóch w jedno. W jednym z budynków na 1 kondygnacji miała być klinika medyczna.

Napisz komentarz »