REKLAMA

Ludzie, wydarzenia

Sam zrezygnował

Opublikowano 01 lutego 2019, autor: Piotr Piotrowski

Prezes Żagańskich Wodociągów i Kanalizacji odszedł ze spółki za porozumieniem stron.

Wniosek o rezygnację na „pokojowych warunkach” Andrzej Pilimon złożył w ubiegłym tygodniu. O tym, że pożegna się z posadą, było wiadomo już w listopadzie, gdy burmistrzem został Andrzej Katarzyniec, który jako główny udziałowiec ŻWiK-u- wkrótce wymienił skład rady nadzorczej spółki.

– Pan Pilimon zaproponował rozwiązanie kontraktu menadżerskiego za porozumieniem stron. Na taki wariant zgodziła się rada nadzorcza, na posiedzeniu w dniu 30 stycznia – informuje „Regionalną” Przemysław Rzeźniczak, przewodniczący rady.

Tak jak „Regionalna” przewidywała, miejsce Pilimona zajął Cyprian Maszlong, wiceprzewodniczący Rady Miasta i wieloletni pracownik ŻWiK-u. Dwaj udziałowcy spółki, miasto i gmina wiejska Żagań, zgodzili się, aby nowego prezesa wybrano bez konkursu.

– Z racji pracy w spółce pan Cyprian ma ogromne doświadczenie i wiedzę, dlatego uznaliśmy jego wybór za najlepszy – dodaje Rzeźniczak.

Maszlong zarabiać będzie podobnie co Pilimon, ponad 12 tys. zł miesięcznie. Jednocześnie będzie musiał zrezygnować z funkcji radnego. Jego miejsce w Radzie Miasta zajmie Jakub Witek, kolejny z największą ilością głosów mieszkańców na liście komitetu Nasze Miasto.

Napisz komentarz »