REKLAMA

Sport

Sobieski zwycięski!

Opublikowano 01 lutego 2019, autor: Piotr Piotrowski

Żagańscy siatkarze wygrali w Bielawie 3:2 i ciągle mają szanse na czwarte miejsce w tabeli, przed rozgrywkami play – off.

„Wojskowi” wygrywali pod wodzą nowego trenera drugi mecz z rzędu. W Bielawie było bardzo ciężko. Żaganianie wygrywali już 2:0, ale rywale doprowadzili do wyrównania i o wszystkim zadecydował tie- break. W tym lepiej zaprezentowali się podopieczni Mariusza Wiktorowicza, ostatecznie wygrywając 3:2 (25:17, 25:20, 21:25, 25:20, 15:10).

 – To było trudny pojedynek z racji tego, że obiekt Bielawianki jest bardzo mały i niski. Z tego też powodu łapaliśmy trochę „sufitów”.  Wiedzieliśmy , że w tak małej salce egzamin zdają silne zagrywki z wyskoków – powiedział po meczu trener Sobieskiego. – W trzecim secie z początku nam nie szło. Zacząłem rotować składem. Zmiany dały efekt , ale mieliśmy zbyt mało czasu, aby dogonić rywali. W czwartym również mieliśmy chwilę przestoju. O wszystkim zadecydował tie break, w którym moi siatkarze pokazali charakter i wygrali. Cieszę się z drugiego zwycięstwa pod moją wodzą, ale z drugiej strony mam materiał do analiz. Tak, aby w kolejnych meczach było jeszcze lepiej.

 Statuetkę dla MVP meczu dostał przyjmujący żaganian, Kacper Gajowczyk. Mimo wygrania, Sobieski jest na piątym meczu. Aby myśleć o awansie oczko wyżej i jak najlepszej pozycji przed play – off w tabeli, żaganianie muszą wygrać ostatni mecz rundy zasadniczej. W sobotę, 2 lutego podejmą w Arenie Olavię Oława. Początek meczu – godz. 17.00. Wstęp wolny.

„Wojskowi” jeśli wygrają i awansują na czwarte miejsce, w play – offach podejmą u siebie drużynę Ziemi Milickiej. Jeśli zostaną na piątej pozycji, stracą jeden mecz na własnym parkiecie (gra się do trzech wygranych).

Napisz komentarz »