REKLAMA

Wasze sprawy

Podwyżki z wyrównaniem

Opublikowano 01 lutego 2019, autor: Norbert Królik

Ok. 200 osób – głównie konserwatorów, pomocy nauczycieli i pomocy kucharek z żarskich szkół i przedszkoli – dostanie podwyżki. Urzędnicy zadecydowali, że ich wynagrodzenie zasadnicze nie będzie mniejsze niż najniższa krajowa i wyniesie 2.250 zł.

Do tej pory w żarskich szkołach i przedszkolach powszechna była praktyka doliczania do wynagrodzenia zasadniczego dodatku stażowego tak, żeby suma tych składników wynosiła tyle, ile najniższa krajowa. To powodowało, że wieloletni pracownicy często mieli takie samo wynagrodzenie jak ci, którzy dopiero zaczynali pracę. Teraz się to zmieni. Urzędnicy podjęli decyzję, że wszyscy najgorzej zarabiający pracownicy będą mieli wynagrodzenie zasadnicze w wysokości 2.250 zł, a do tego doliczany dodatek stażowy. To oznacza podwyżki od 120 zł do nawet 500 zł miesięcznie. 

– Podwyżka dotyczy około 200 pracowników żarskich szkół i przedszkoli, głównie konserwatorów, pomocy nauczycieli i pomocy kucharek i będzie kosztowała budżet miasta około 60 tys. zł miesięcznie – mówi Olaf Napiórkowski, wiceburmistrz Żar.

Podwyżki obowiązują od 1 stycznia, dlatego pracownikom ma zostać wypłacone wyrównanie.

Napisz komentarz »