REKLAMA

Ludzie, wydarzenia

Pożegnali dowódcę

Opublikowano 01 lutego 2019, autor: Piotr Piotrowski

Dowódca żagańskiej 34 Brygady Kawalerii Pancernej, płk dypl. Dariusz Lewandowski odchodzi do jednostki na Podhalu. Zastąpi go płk Ireneusz Ignasiak.

Żagańscy pancerniacy pożegnali go 30 stycznia. D. Lewandowski, który dokładnie dwa lata dowodził 34 Brygadą, decyzją ministra obrony narodowej został  dowódcą 21 Brygady Strzelców Podhalańskich i z Żagania przenosi się do Rzeszowa.

– Pułkownik Lewandowski to był dobry dowódca na ciężkie czasy w 34 Brygadzie, z racji tego, że straciła ona czołgi Leopard 2A5, które przeniesiono na Wschód – powiedział, żegnając dowódcę podległej sobie 34 Brygady, gen. dyw. Stanisław Czosnek, dowódca Czarnej Dywizji (34 Brygada wchodzi w jej skład). – Wspaniała robota i wzorcowa restrukturyzacja brygady została wykonana. Z jednej strony przeniesienie czołgów leopard na Wschód, z drugiej przyjęcie innych czołgów, z których brygada również będzie dumna. Darek, ja się cieszę, że odchodzisz, bo będziesz na bardziej eksponowanym stanowisku, w 21. Brygadzie Strzelców Podhalańskiej.

Lewandowskiego w żagańskiej jednostce zastąpi płk Ireneusz Ignasiak, do tej pory –  dowódca 1. Brabanckiego Batalionu Czołgów w 34BKPanc.

Napisz komentarz »