REKLAMA

Kultura, Oświata

Na zespoły i kapsułę

Opublikowano 01 lutego 2019, autor: Piotr Piotrowski

35 tys. zł podzielił wójt gminy Brzeźnica między stowarzyszenia, na organizację imprez i działalność zespołów ludowych.

I tak, z tej puli 30 tys. 890 zł otrzymało Stowarzyszenie Kulturalno-Sportowe Zgoda Brzeźnica – na propagowanie kultury i tradycji ludności przybyłej z Bukowiny oraz prowadzenie działalności kulturalnej.

– Pieniądze pójdą na działalność naszych sześciu gminnych zespołów ludowych:  „Źródełko”, „Wichowianki”, „Stanowianki”, „Watra”, „Mała Watra” i „Syrba”, które należą do stowarzyszenia – mówi wójt Jerzy Adamowicz.

Pozostałe 4 tys. 110 zł trafiło do Stowarzyszenia Na Rzecz Rozwoju Gminy Brzeźnica „Razem dla wsi”.

– Te pieniążki przeznaczymy na organizację imprezy pod hasłem „List do przyszłości”. Zaprosimy uczniów szkół do udziału w konkursach na ciekawe fotografie  i napisanie listu o gminie, o tym, jak się w niej żyje, a także wspomnień z zamierzchłych lat – mówi Marcin Sygutowski, prezes stowarzyszenia.  – Te prace trafią do tzw. kapsuły czasu, która zostanie zakopana przy szkole lub kościele, w Brzeźnicy.  Konkursy zostaną rozstrzygnięte podczas festynu , który zostanie nagrany i formie reportażu na nośniku, również trafi do kapsuły. Zostanie ona zabetonowana i otwarta za równe 100 lat.

Napisz komentarz »