REKLAMA

Ludzie, wydarzenia

Najwięcej dla seniorów

Opublikowano 01 lutego 2019, autor: jb

Budżet większy o ponad 160 tys. zł, w porównaniu do ubiegłorocznego, ma dla swoich podopiecznych Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Żarach. Do wydania jest 9 mln 719 tys. 795 zł.

Największa pula pieniędzy z MOPS płynie na pomoc dla osób starszych i niepełnosprawnych. 3 mln 476 tys. 450 zł przewidziano na utrzymanie osób w domach pomocy społecznej i rodzinnych domach seniora.

– W różnych domach pomocy społecznej przebywa obecnie 89 osób, kolejnych 5 czeka na wolne miejsce. Najdłuższy okres oczekiwania jest dla osób uzależnionych od alkoholu i psychicznie chorych. W rodzinnych domach mamy 5 osób – wymienia Katarzyna Pękala, kierownik MOPS.

 

Żeby przeczytać więcej, kup gazetę „Regionalną” lub zdobądź dostęp do wszystkich treści płatnych na 7 dni.
Liczba słów ukrytego tekstu: 346

Kup gazetę w kiosku

ten artykuł znajduje
się w numerze
Cena gazety: 3,00 zł brutto
LUB Wyślij sms

Wyślij sms o treści: AP.GRR
na numer: 79068
Cena sms: 11,07 zł brutto
LUB Wykonaj szybki przelew

Szybkie przelewy i płatności
kartą poprzez dotpay.pl
Kwota przelewu: 5 zł brutto


Aby odblokować treść wpisz otrzymany kod:


UWAGA! Otrzymany kod jest ważny przez 7 dni i odblokowuje wszystkie płatne treści.

Wykupując dostęp do treści płatnych zgadasz się na przetwarzanie danych w celu wygenerowania kodu. Administratorem danych jest właściciel portalu regionalna.pl - „REGIONALNA SPÓŁKA CYWILNA” Spółka Cywilna Monika Rabe-Prokopczyk, Anna Rabe z siedzibą przy ul. Broni Pancernej 6, 68-200 Żary.
Operatorem płatności SMS jest CTM Mobiltek, właściciel serwisu Smartpay.pl. Usługa dostępna w sieciach T-mobile, Orange, Plus GSM, Play, Heyah, Sami Swoi. Regulamin usług SMS dostępny na stronie smartpay.pl. Reklamacje można składać pod https://smartpay.pl/complaint.

 

Napisz komentarz »