REKLAMA

Aktualności, Wasze sprawy

Można sobie nogi połamać!

Opublikowano 01 lutego 2019, autor: Piotr Piotrowski

Żalą się mieszkańcy ul. Bema w Żaganiu na dziurawy i zniszczony chodnik. Choć jest w pobliżu basenu, stadionu i hali Arena, to stara władza go nie zauważała. Nowa też nie kwapi się, by go wyremontować.

Do redakcji zgłosił się Zdzisław Poznański, prosząc o interwencję.

– Ten chodnik pamięta jeszcze głęboki PRL. Poniszczona kostka miesza się z trylinką. Dziura na dziurze, koleina na koleinie. Kobiety z wózkami to nawet schodzą na ulicę, aby nie zaliczyć upadku – żali się mieszkaniec Bema. – W niektórych miejscach to nawierzchnia w ogóle się zapadła.

– Pozarywane są też studzienki kanalizacyjne wraz z krawężnikami. Niewiele brakuje, aby urwać sobie na nich koło – dodaje kolejny mieszkaniec, Antoni Talaga. – Jak popada, to mamy tutaj wielkie bajora.

Mieszkańcy proszą o remont chodnika.

– Część osiedlowa Bema już dawno zyskała nowy chodnik, a my cierpimy – podkreślają. – To zaledwie 180 metrów nawierzchni do wymiany.

Radny z okręgu, który obejmuje Bema, Piotr Łoś, obecnie wiceprzewodniczący Rady Miasta, którego pytamy o chodnik, nie ma dla mieszkańców dobrych wiadomości.

– Wiem, w jak fatalnym stanie jest chodnik w tej części Bema, ale w tegorocznym budżecie nie mamy już na ten cel środków – nie pozostawia złudzeń P. Łoś, który sam od nowego burmistrza, na samym początku jego rządów, dostał zapewnienie, że kiosk, który prowadził z córką w pobliżu Areny, będzie mógł postawić w dowolnym miejscu. Można? Można!

komentarz »
  1. SeaGoat 8 lutego 2019 11:42 - Odpowiedź

    „P. Łoś, który sam od nowego burmistrza, na samym początku jego rządów, dostał zapewnienie, że kiosk, który prowadził z córką w pobliżu Areny, będzie mógł postawić w dowolnym miejscu”

    W dowolnym miejscu? Jak widać dla kolegów można załatwić wszystko a „szary” obywatel niech sobie czeka, nic nowego niestety…

Napisz komentarz »