Miłe złego początki

Opublikowano 01 lutego 2019, autor: hakma

Z wysokiego „C” rozpoczął Mundial Żary kolejny mecz w 2. Dolnośląskiej Lidze Futsalu.

Żaranie, 27 stycznia, podejmowali na własnym parkiecie lokalnego rywala z Zielonej Góry. Mecz derbowy trzymał widzów zgromadzonych w hali w napięciu do ostatniego gwizdka sędziego. Zaczęło się bardzo dobrze dla podopiecznych Radomira Roztockiego. Po celnym strzale Radosława Romanowskiego Mundial prowadził 1:0 i tak zakończyła się pierwsza cześć spotkania. W drugiej odsłonie do głosu doszli goście i w ciągu dziesięciu minut strzelili gospodarzom trzy bramki. Miejscowi mieli okazję do złapania kontaktu z przeciwnikiem, niestety Daniel Gałach przestrzelił karnego. Na 5 minut do końca spotkania na listę strzelców ponownie wpisał się Radek Romanowski. Chociaż trener żaran w końcówce wycofał bramkarza i Mundial zagrał z przewagą w polu jednego zawodnika, to gospodarzom nie udało się zremisować i zdobyć choć jednego punktu w tym spotkaniu. Mundial Żary przegrał z AZS Uniwersytet Zielona Góra 2:3 i nie zdobył dotychczas żadnego punktu w rozgrywkach.