REKLAMA

Zdrowie

Zaczną nas leczyć

Opublikowano 15 maja 2020, autor: jb

Od przyszłego tygodnia czynna będzie już większość poradni szpitala w Żaganiu.

 -Nie ma konieczność przekształcania go teraz w szpital jednoimienny zakaźny, ponieważ nie ma dużej ilości chorych osób na koronawirusa – tłumaczy Aleksandra Chmielińska – Ciepły, rzecznik prasowa wojewody lubuskiego.

W tym tygodniu na żagańskim oddziale przebywa 2 pacjentów z koronawirusem. Obaj to żołnierze, którzy zostali przewiezieni ze Śląska. W izolatoriach w Żarach i Żaganiu przebywa po dwóch pacjentów, którzy nadal mają dodatni wynik testów. Ostatnie zakażenie u pacjenta w naszym regionie wykryto 3.05.

-Od poniedziałku w Żaganiu czynne będą wszystkie przychodnie oprócz chirurgicznej, ortopedycznej oraz endokrynologicznej, ale ta nieczynna była już w ubiegłym roku z braku lekarza. Wszyscy, który przepadła wizyta w czasie zamkniętych przychodni, proszeni są o kontakt telefoniczny z rejestracją. – mówi Jacek Wąsik, kierownik filii szpitala w Żaganiu.

Wejście do przychodni zostanie utrzymane w tzw. czystej strefie od ul. Szprotawskiej. -Przed wejściem pacjentom będzie mierzona temperatura, każdy musi mieć też maseczkę i rękawiczki. Liczba osób w szpitalu będzie limitowana, więc możliwe, ze trzeba będzie poczekać przed wejściem. Wracamy także do robienia zdjęć w pracowni RTG i pracy laboratorium diagnostycznego – wymienia J. Wąsik.

Napisz komentarz »