REKLAMA

Aktualności, Kronika policyjna

Kto przywiązał psa do drzewa?

Opublikowano 01 lutego 2019, autor: jb

Małego psa przywiązanego do drzewa w opuszczonym sadzie znalazł mieszkaniec Żagania w poniedziałek, 28.01.

Zwierzaka w szelkach, przypiętego do smyczy, która wisiała na drzewie w sadzie przy zbiegu ulic Asnyka i Dębowej zauważył jeden z mieszkańców, który wyszedł na spacer ze swoim psem około godziny 16:00.

  – Sąsiad wezwał Straż Miejską. Ja zauważyłem ich chwilę późnej, jak wyszedłem na spacer ze swoim psem – mówi mężczyzna, który zdjęcia psa udostępnił na Facebooku.

Zwierzak został przez strażników zawieziony do Przytuliska w Żaganiu. Jeszcze tego samego dnia został odebrany przez swojego właściciela.

– Zgłosił się mężczyzna, który pracuje na jednej z budów w okolicach strefy przemysłowej. Dosyć skomplikowanie tłumaczył sytuację. Miał zostawić psa na chwilę przywiązanego do samochodu – mówi Roman Kuczak, komendant Straży Miejskiej. – Właściciel tłumaczył, że albo zwierzak sam się zerwał i potem zaplątał w sadzie, albo ktoś mu zrobił taki głupi żart, że tego psa tam zaprowadził i przywiązał. Mężczyzna dowiózł nam potem dokumenty, książeczkę psa i mógł go odebrać z Przytuliska, ale został ukarany grzywną za niewłaściwe sprawowanie opieki nad zwierzakiem – dodaje komendant.

Za nieprawidłowe sprawowanie opieki nad zwierzęciem grozi kara do 500 zł. Psa w takiej sytuacji można odebrać wyłącznie za zgodą wydaną przez Straż Miejską.

Napisz komentarz »