REKLAMA

Polityka

Dowhan kontra Kamyszek

Opublikowano 01 lutego 2019, autor: TR

– Nie widzę możliwości współpracy z burmistrzem – oświadczył na sesji Rady Miasta w Jasieniu radny powiatowy Jarosław Dowhan. Andrzej Kamyszek nie pozostał mu dłużny.

O napiętych relacjach pomiędzy burmistrzem Andrzejem Kamyszkiem a miejscowym przedsiębiorcą i radnym powiatowym Jarosławem Dowhanem było słuchać od dawna.

Najnowsza „spina” pomiędzy panami miała miejsce na sesji budżetowej w Jasieniu, w czwartek 24 stycznia. Zaczęło się od wystąpienia Dowhana, który przedstawił składy komisji w Radzie Powiatu i przekazał informację o nadchodzącej sesji budżetowej w powiecie.

– Ile pieniędzy w budżecie powiatu jest na drogi w gminie Jasień? ? zapytał radnego burmistrz.

Na to pytanie radny nie znał odpowiedzi i zapowiedział, że udzieli jej, jak już budżet będzie zatwierdzony. Za to odczytał oświadczenie, w którym wspominał, jak na Facebooku gminy Jasień zamieścił zdjęcia wysypujących się śmieci z koszy, a reakcją na to było usunięcie jego komentarza i zablokowanie go na profilu gminy.

– Dzwonił do mnie burmistrz z pretensjami o ten wpis. Nie dostałem też zaproszenia na spotkanie z przedsiębiorcami, a prowadzę cztery firmy w mieście ? wyjawił radny. I ciągnął dalej: – Ulice nie są sprzątane i dalej nie ma miejsc parkingowych. Nie widać też policji. W tej sytuacji nie widzę możliwości współpracy z burmistrzem ? zastrzegł Dowhan.

Na ripostę nie musiał długo czekać.

– Policja to bardziej sprawa powiatowa ? wytknął burmistrz. Wyjaśnił także, że wcześniej dostawał zaproszenia od różnych jasieńskich firm, które odwiedzał i te firmy zaprosił do siebie. Natomiast od J. Dowhana takiego zaproszenia nie miał.

– Przykro mi, że radny nie widzi możliwości współpracy i nie widzi samochodów własnej firmy, które przy rozładowywaniu towaru blokują ulice i zajmują pas drogowy ? zrewanzował się Kamyszek.

Spór starał się załagodzić przewodniczący Rady Miasta, Zbigniew Walczak, który zobowiązał się do zorganizowania spotkania obu panów.

 

 

 

Napisz komentarz »