Dzielnie walczyły

Opublikowano 01 lutego 2019, autor: Piotr Piotrowski

Żagańskie szczypiornistki jako mistrzynie lubuskiej ligi juniorek w nagrodę zagrały w 1/16 Mistrzostw Polski. O awans do dalszych rozgrywek walczyły (24-26.01.) z gdyniankami i zawodniczkami z Wąbrzeźna.

W pierwszym piątkowym meczu Mistrzostw Polski w żagańskiej Arenie zawodniczki UKS Czarni uległy rywalkom z SPR Gdynia 19:38 (8:24). Żaganianki walczyły o każdą piłkę i metr parkietu, ale nie dały rady bardziej doświadczonym i utytułowanym gdyniankom. Choć do przerwy przegrywały 16 bramkami i mecz praktycznie był już rozstrzygnięty, w drugiej odsłonie próbowały zmniejszyć stratę. Ta sztuka udała się im tylko chwilowo. W 9. minucie na tablicy wyników było tylko 17:31, potem rywalki znowu złapały rytm i odskoczyły, ostatecznie wygrywając przewagą aż 19 bramek.

W drugim meczu turnieju gdynianki wygrały z UKS Vambresia Wąbrzeźno po niesamowicie wyrównanym i zaciętym spotkaniu, 23:22. Zawodniczki znad Bałtyku zapewniły sobie pierwsze miejsce i awans. W tej sytuacji o awans z drugiego miejsca decydowało ostatnie spotkanie w żagańskiej Arenie, w niedzielę, 27 stycznia. Szczypiornistki UKS Czarni bardzo dobrze zaczęły mecz z UKS Vambresia. Do przerwy prowadziły 11:9. Niestety, w drugiej połowie żaganianki zdobyły tylko 5 bramek, a rywalki – aż 16. Ostatecznie awansowała Vambresia, wygrywając 25:16.

– Już sam udział w 1/16 Mistrzostw Polski był dla dziewczyn wielkim wyróżnieniem i nagrodą za świetne wyniki w Lubuskiej Lidze Juniorek – mówi trenerka UKS Czarni, Mariola Sieńko. – Pierwszą połowę moje zawodniczki zagrały bardzo skutecznie w ataku i twardo w obronie, jednak  po przerwie to zespół z Wąbrzeźna okazał się zdecydowanie lepszy, a nam zabrakło skuteczności, nie wykorzystałyśmy sześciu rzutów karnych. Mimo tego, iż nie udało nam się awansować do kolejnego etapu Mistrzostw Polski to bardzo dziękuję wszystkim dziewczynom za pracę, którą wykonały, aby przygotować się do tego turnieju.

Podczas turnieju działacze UKS Czarni i władze miasta podziękowały za grę siedmiu zawodniczkom drużyny juniorek, które kończą przygodę z klubem: Nataszy Podgórskiej, Julii Koryga, Aleksandrze Plucie, Jagodzie Frąckowiak, Annie Miłek, Karolinie Mordak i Ilonie Jędraszczak.