REKLAMA

Ludzie, wydarzenia

Ulgi nie dla szpitali

Opublikowano 25 stycznia 2019, autor: bj

Burmistrz Danuta Madej przekonuje, że żarskie szpitale powinny płacić podatki od nieruchomości. Od lat były z nich zwalniane. Ale teraz, według pani burmistrz, stać je na to, żeby płacić.

Od lat żarskie szpitale nie musiały płacić podatku od nieruchomości. Chodziło o to, by nie obciążać ich napiętych budżetów. To spore kwoty. W 2017 r. w budżecie Szpitala na Wyspie pozostało dzięki uldze 111 tys. zł, a w kasie 105. Szpitala Wojskowego – ponad 190 tys. zł.

Jak się okazuje, teraz najprawdopodobniej płacić będą musiały. Zdaniem burmistrz Danuty Madej, stać je na to, bo ich finanse są w dobrej kondycji.

 

 

Żeby przeczytać więcej, kup gazetę „Regionalną” lub zdobądź dostęp do wszystkich treści płatnych na 7 dni.
Liczba słów ukrytego tekstu: 526

Kup gazetę w kiosku

ten artykuł znajduje
się w numerze
Cena gazety: 3,00 zł brutto
LUB Wyślij sms

Wyślij sms o treści: AP.GRR
na numer: 79068
Cena sms: 11,07 zł brutto
LUB Wykonaj szybki przelew

Szybkie przelewy i płatności
kartą poprzez dotpay.pl
Kwota przelewu: 5 zł brutto


Aby odblokować treść wpisz otrzymany kod:


UWAGA! Otrzymany kod jest ważny przez 7 dni i odblokowuje wszystkie płatne treści.

Wykupując dostęp do treści płatnych zgadasz się na przetwarzanie danych w celu wygenerowania kodu. Administratorem danych jest właściciel portalu regionalna.pl - „REGIONALNA SPÓŁKA CYWILNA” Spółka Cywilna Monika Rabe-Prokopczyk, Anna Rabe z siedzibą przy ul. Broni Pancernej 6, 68-200 Żary.
Operatorem płatności SMS jest CTM Mobiltek, właściciel serwisu Smartpay.pl. Usługa dostępna w sieciach T-mobile, Orange, Plus GSM, Play, Heyah, Sami Swoi. Regulamin usług SMS dostępny na stronie smartpay.pl. Reklamacje można składać pod https://smartpay.pl/complaint.

 

Napisz komentarz »