REKLAMA

Kronika policyjna

Do odsiadki za Słodziaki

Opublikowano 25 stycznia 2019, autor: bj

Przez sympatyczne maskotki z promocji w sklepach Biedronka nawet na 5 lat za kratki trafić może 35-letni mężczyzna. Czym zawinili lis Lucek, jeż Jerzyk, bóbr Borys, ryś Rysio i zając Zuzia?

 To w związku z nimi doszło do nietypowej kradzieży w łęknickiej Biedronce 22.10. ub.r. Łupem złodzieja padły naklejki z wizerunkiem maskotek.

Pluszaka – Słodziaka można było dostać za darmo pod warunkiem zebrania 60 sztuk naklejek (jedną klient dostawał, gdy zrobił zakupy za minimum 40 zł). Tyle że 35-latek ani myślał skrupulatnie je zbierać podczas wizyt sklepie i cierpliwie wypełniać nimi miejsca w specjalnym albumie. A może się obawiał, że nie zdąży, bo rozpoczęta w sierpniu 2018 r. promocja miała się wkrótce skończyć? Pewne jest, że postanowił skompletować cały gang Słodziaków za jednym zamachem i bez zbędnego trudu. Dlatego wykorzystując to, że kasjerka była zajęta obsługą klientów, chwycił za całą rolkę naklejek, leżącą przy kasetce na pieniądze. Łącznie w ten sposób ukradł 1 tys. 376 sztuk naklejek. Ale mężczyzna długo się swoim łupem nie nacieszył. W dodatku teraz ciążą na nim prokuratorskie zarzuty. Bo Biedronka wartość każdej jednej naklejki wyceniła na złotówkę. Oznacza to tyle, że złodziej naraził sieć na straty w wysokości niemal 1 tys. 400 zł. Do Sądu Rejonowego w Żarach już trafił akt oskarżenia w sprawie miłośnika pluszaków.

Za kradzież 35-letniemu miłośnikowi pluszaków grozi kara więzienia od 3 miesięcy do 5 lat.

Napisz komentarz »