REKLAMA

Ludzie, wydarzenia

Powiesił się w piwnicy

Opublikowano 25 stycznia 2019, autor: Piotr Piotrowski

19-letni mieszkaniec żarskiego Zatorza powiesił się na drzwiach w piwnicy swojego bloku. Martwego znalazła go sąsiadka.

– Zgłoszenie dotarło do nas 20 stycznia o godz. 14.50. Wynikało z niego, że jeden z mieszkańców bloku znalazł w piwnicy ciało młodego mężczyzny. Zwłoki zostały zabezpieczone do sekcji – informuje Sylwia Rupieta z Komendy Powiatowej Policji w Żarach.

Jedna z mieszkanek bloku w niedzielę, 20 stycznia, około godz. 6.00 rano, zeszła do piwnicy po rower.

– Gdy weszłam do piwnicy, zdziwiłam się, że ktoś zostawił otwarte drzwi. W jednej z komórek zapalone było światło. Gdy już wychodziłam z rowerem, przez szparę w drzwiach sąsiedniej piwnicy zauważyłam, jak ten chłopak siedzi oparty o ścianę. Miał spuszczoną głowę, myślałam, że pisze SMS-a – opowiada kobieta.

Do domu wróciła przed godz. 15.00, sprowadziła rower do piwnicy.

– Światło się paliło, a ten chłopak nadal tam był, w tej samej pozycji. Zaczęłam pukać do drzwi jego piwnicy, ale nie odpowiadał. Wiedziałam już, że nie żyje – dodaje kobieta. – Pobiegłam do jego matki, po czym zeszłam z nią do piwnicy.

Sąsiadka zadzwoniła na numer alarmowy 112.

Sąsiedzi mają jak najlepsze zdanie o chłopaku.

– Zawsze uczynny, grzeczny, „dzień dobry” mówił za każdym razem, gdy mnie zobaczył  – mówi jeden z nich.

Sekcja zwłok odbyła się we wtorek, 22 stycznia. 

– Wynika z niej, że było to powieszenie samobójcze, bez udziału osób trzecich. W tej chwili prowadzimy postępowanie w sprawie doprowadzenia do targnięcia się na życie – informuje Mariusz Juryca, zastępca prokuratora rejonowego w Żarach.

Napisz komentarz »