REKLAMA

Gospodarka

Probet Dasag w metrze

Opublikowano 25 stycznia 2019, autor: Piotr Piotrowski

Żagańska spółka Probet Dasag będzie uczestniczyć w budowie trzech stacji metra w Warszawie.

Probet Dasag kontrakt podpisał jako podwykonawca z głównym wykonawcą metra, firmą   AGP Metro Polska S.C.

 – W stolicy wybudujemy trzy stacje w rejonie ulic: Płockiej, Księcia Janusza i Młyńskiej – mówi Andrzej Chłopek, dyrektor handlowy żagańskiej spółki. – To jeden z naszych największych i najbardziej prestiżowych kontraktów. Wykonany na stacjach wszystko, od posadzek, po krawędzie peronów i schody. Przy czym krawędzie peronów będą miały nowoczesną technologię – będzie w nie wtopione żółte oznakowanie a także zabezpieczenie dla niewidomych i niedowidzących.

Obecnie Probet Dasag produkuje elementy do konstrukcji stacji, w stolicy zacznie je składać w połowie lutego. Prace zakończy w czerwcu.

– Jednocześnie budujemy siedem dworców w Hamburgu, dla niemieckiej kolei – dodaje Chłopek. – Do tego mamy kontrakt z PKP na zabudowę peronów linii: Kraków – Wadowice, Poznań – Piła, Rybnik – Żory, Olsztyn – Kętrzyn. Te wszystkie inwestycje spowodowały, że zostaliśmy dostrzeżeni przez organizatorów corocznego rankingu firm „Gazele Biznesu”, sporządzanego przez pismo „Puls Biznesu”. W tegorocznym zestawieniu najprężniej rozwijających się przedsiębiorstw zajęliśmy 46. miejsce w województwie, będąc najwyżej sklasyfikowaną firmą z powiatu żagańskiego. Nasz nieżyjący szef i twórca firmy, Leonard Burczyński, doskonale nas przygotował do zarządzania firmą.

Napisz komentarz »