REKLAMA

Polityka

Nowa władza, nowe porządki

Opublikowano 25 stycznia 2019, autor: Piotr Piotrowski

Wójt Leszek Ochrymczuk szykuje zmiany w Urzędzie Gminy w Żaganiu. Przyznaje, że nie widzi miejsca dla pracowników, którzy nabędą prawa emerytalne.

Od 1 lutego w Urzędzie Gminy, zamiast trzech, będą cztery referaty. Zostaje referat organizacyjny i spraw obywatelskich oraz referat finansów, za to referat gospodarki komunalnej, rozwoju i nieruchomości zostanie podzielony na dwa nowe – gospodarki i rozwoju oraz podziału nieruchomości i rolnictwa.

– Moim zdaniem, ten wydział miał za dużo spraw i aby usprawnić pracę, trzeba było stworzyć dwa odrębne – mówi wójt Leszek Ochrymczuk. – Powstanie też samodzielne stanowisko do spraw zamówień publicznych. – Do tej pory zamówieniami zajmował się każdy z referatów. Chcę też utworzyć zespół do spraw pozyskiwania środków zewnętrznych. Póki co, konkurs na urzędników do tych zadań zakończył się fiaskiem.

Wójt informuje, że obecnie Urząd Gminy liczy 27 pracowników, ale ta liczba może się wkrótce zmienić.

– Z jednej strony szukamy ludzi do pracy, z drugiej nie widzę w urzędzie miejsca dla pracowników, którzy nabędą prawa emerytalne. A takich w tym roku będzie pięciu. Do tego trzy osoby z jednostek podległych – dwie dyrektorki szkół podstawowych i dyrektorka jednej z gminnych bibliotek. Uważam, że osoby, które nabyły prawa emerytalne, powinny odpocząć i oddać miejsce młodym.

Wójt dodaje, że urzędnikom należą się podwyżki. I takie też szykuje od lutego.

– Jednym większe, drugim mniejsze. Najbardziej niedocenieni mogą liczyć na kilkaset złotych – zdradza Ochrymczuk.

Kolejną zmianą są nowe godziny dyżurów dla mieszkańców. Wójt przyjmuje ich w poniedziałki, w godz. 13.00-16.00 oraz w środy, w godz. 12.00-15.00.

Napisz komentarz »