REKLAMA

Aktualności, Gospodarka

Dino w Kunicach

Opublikowano 25 stycznia 2019, autor: bj

Do budowy drugiego sklepu w Żarach przymierza się sieć Dino.

Stanie on przy ul. Grunwaldzkiej w żarskich Kunicach, w miejscu, gdzie obecnie działa pawilon handlowy. Właścicielem nieruchomości jest Gminna Spółdzielnia „Samopomoc Chłopska” w Żarach. Teren ten nie jest ujęty w planie zagospodarowania przestrzennego, dlatego Dino musiało najpierw uzyskać z Urzędu Miasta tzw. warunki zabudowy. Ten dokument szefowie sieci mają już w ręku. Jest on podstawą, razem z projektem budowlanym, do ubiegania się o pozwolenie na budowę.

Sieć w tym momencie nie udziela żadnych bliższych informacji. Wiadomo, że działka ma powierzchnię 0,2054 ha. Ratusz wyraził zgodę na budowę pawilonu, szamba, dojść, dojazdów, parkingu, budowę drogi wewnętrznej, budowę billboardu i konstrukcji pod reklamy. Sam sklep będzie miał powierzchnię ok. 600 mkw., z czego sala sprzedaży – ok. 400 mkw.

Wjazd na teren parkingu odbywać się będzie przez drogę miejską, planowaną do poszerzenia i przebudowy przy wykorzystaniu miejsca z działek, którymi dysponuje inwestor. Teren wokół sklepu o pow. nieco ponad 900 mkw. ma być utwardzony. Powstanie tam parking na 11 samochodów, w tym jedno miejsce dla niepełnosprawnych a także zjazd z drogi miejskiej.

Sieć Dino ma już jeden sklep w Żarach. Mieści się on przy ul. Zielonogórskiej. W dzielnicy Kunice będzie to druga, po Biedronce, sieciówka. 

Napisz komentarz »