REKLAMA

Aktualności, Kronika policyjna

Nielegalny hazard w Żaganiu

Opublikowano 25 stycznia 2019, autor: Piotr Piotrowski

Aż 16 automatów do gier zarekwirowali pracownicy Służby Celnej oraz policjanci, podczas kontroli żagańskich lokali, gdzie odbywał się nielegalny hazard.

Funkcjonariusze kontrolowali w Żaganiu lokale działające niezgodnie z obowiązującą ustawą o grach hazardowych. Wkroczyli do nich w czwartek i piątek (17 i 18 stycznia). Jak ustaliliśmy, policjanci wraz z celnikami weszli do punktów z grami  m.in. przy ul. Brackiej oraz Szprotawskiej.

– Efektem akcji było zabezpieczenie 16 automatów do gier i zamknięcie czterech lokali, w których odbywał się nielegalny hazard – informuje st. sierż. Aleksandra Jaszczuk, oficer prasowy KPP Żagań. – Ponadto, u jednej z osób, która zajmowała się obsługą automatów,  policjanci ujawnili tytoń bez polskich znaków akcyzy, który zostanie przekazany do urzędu celnego.

Pracownicy skontrolowanych lokali zostali przesłuchani. Zarekwirowane automaty trafią do Lubuskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Gorzowie Wlkp., który będzie prowadził postępowanie w tej sprawie. Ponadto, właściciele automatów do gier mogą się liczyć z wysokimi karami pieniężnymi. Kara za posiadanie jednego nielegalnego automatu może wynieść nawet 100 tys. złotych. Szacunkowo daje to łączną kwotę ponad 1,5 mln zł.

–  Za organizowanie gier hazardowych, poza wysoką grzywną, grozi również kara pozbawienia wolności do 3 lat – dodaje rzeczniczka.

Napisz komentarz »