REKLAMA

Aktualności, Ludzie, wydarzenia

Murem za Owsiakiem

Opublikowano 25 stycznia 2019, autor: mk

Żaranie po raz kolejny pokazali swoje wielkie serca. Około tysiąca osób zebrało się w niedzielę, 20 stycznia, w Rynku, by pokazać swoją solidarność z Jurkiem Owsiakiem, prezesem WOŚP.

W niedzielę (20.01.) o godz. 20.00, odbyła się ogólnopolska akcja „Murem za Owsiakiem”.  Była manifestacją wsparcia dla prezesa Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy po tym, jak ogłosił swoją rezygnację z funkcji. Powodem jego decyzji był śmiertelny zamach na prezydenta Gdańska, Pawła Adamowicza, na scenie podczas 27. Finału WOŚP.

Jeszcze przed niedzielną akcją, Owsiak, pod wpływem płynących z całego kraju słów poparcia, ogłosił, że pozostanie prezesem WOŚP.

– Nie spodziewaliśmy się takiej frekwencji – komentował Adrian Laskowski, pomysłodawca przeprowadzenia akcji w Żarach i jej koordynator, strażak OSP Żary-Kunice. – Orkiestra musi grać do końca świata i jeden dzień dłużej. Bardzo dziękuję wszystkim za przybycie. Jurek wie, że Żary są za nim. Słowa podziękowania kieruję też do jednostek OSP, które pomogły przy organizacji i zabezpieczeniu tego wydarzenia – dodaje.

W akcji „Murem za Owisakiem” w Żarach wzięło udział około tysiąc osób. Wspierali ją strażacy z OSP: Żary-Kunice, Marszowa, Piotrowa, Przewozu, Dębinki, Lipinkiek Łużyckich, Stararej Wody, Lubanic, Niwicy, Jasienia, Żarek Wielkich, Lipnej i Mirostowic.

Napisz komentarz »