REKLAMA

Sport

Szykują formę

Opublikowano 25 stycznia 2019, autor: Małgorzata Fudali Hakman

W klasie okręgowej gra aż 6 drużyn z naszego regionu. Trzy z nich – Piast Iłowa, Promień Żary i Czarni Żagań – będą walczyć do ostatniego meczu o awans do 4. Ligi. Budowlani Lubsko i Unia Kunice są w najgorszej, choć nie beznadziejnej, sytuacji. Niezagrożona, będąca w środku tabeli, Delta Sieniawa Żarska z pewnością nie będzie miała żadnych problemów z utrzymaniem się w okręgówce.

To będzie na pewno interesująca runda i kibice mogą się spodziewać emocji do końca rozgrywek. 

Lider się zbroi

Do treningów przystąpił Piast Iłowa. Lider nie osiadł na laurach i wziął się do roboty od samego początku.

– Od 14 stycznia zaczęliśmy już cały cykl przygotowań. Treningi w pierwszym tygodniu były zaplanowane trzy, następnie będziemy, aż do zgrupowania, trenować cztery razy w tygodniu. Po powrocie z obozu przejdziemy już na trzy zajęcia w tygodniu. Planujemy również tygodniowe zgrupowanie w Borowicach, na którym chcemy popracować nad przygotowaniem fizycznym i motorycznym. Mamy również zaplanowane siedem meczów kontrolnych. Już 26 stycznia gramy z Falubazem w Zielonej Górze, następnie z Eintracht Niesky w Żaganiu, z BKS Bolesławiec w Zgorzelcu, Apisem Jędrzychowice w Zgorzelcu, Arką Nowa Sól w Żaganiu, z Włókniarzem Mirsk miejsce jest do ustalenia. Ostatni mecz zagramy w Iłowej z Płomieniem Czerna. Zmiany w zespole będą raczej kosmetyczne. Z półrocznego wypożyczenia wrócił do nas Michał Fernezy, z misji wojskowej – Łukasz Pasternak, najprawdopodobniej odejdzie Brazylijczyk Douglas. Pozostali zawodnicy zadeklarowali chęć gry. Kleszczyński jest wypożyczony na rok, więc z nim nie ma problemu, a Kraszewski jest na pół roku i o niego będziemy walczyć – poinformował Grzegorz Borkowski, trener Piasta Iłowa.

 W Promieniu bez rewolucji

Drużyna Promienia także rozpoczęła przygotowania do rundy rewanżowej. 15 stycznia na pierwszych zajęciach pojawiło się 15 zawodników. Na kolejnych kadra zespołu liczyła już 24 piłkarzy. Pierwsze mecze żaranie rozegrają 26 stycznia na corocznym Turnieju Zimowym, 2 lutego zmierzą się z Tęczą Krosno. Tydzień później – z TS Przylep, 16 lutego z Syreną Zbąszynek, 23 lutego z Alfą Jaromirowice, a ostatni sparing, 2 marca, z Relaksem Grabice.

– Przygotowania do rundy wiosennej zaczęliśmy 15 stycznia. W pierwszym tygodniu wprowadzającym mieliśmy 3 jednostki treningowe. Od tego tygodnia wchodzimy na 4 jednostki plus w sobotę mecz kontrolny. Nikt nie odchodzi ani nie przychodzi do zespołu – powiedział Grzegorz Tychowski, trener Promienia Żary.

 Czarni chętni to gry

Na treningach Czarnych Żagań, którzy także będą walczyć o awans, pojawiła się dość liczna grupa zawodników.

– Widać chęć pracy, więc jestem, póki co, zadowolony. Będziemy trenować w hali, na orliku oraz w terenie. Przygotowania zaczęliśmy już 7 stycznia i trenujemy trzy lub cztery razy w tygodniu. Zaplanowanych sparingów mamy 7. Zaczynamy 26 stycznia od meczu z Beskidem Bożnów, potem co tydzień – Granica Żarki Wielkie, Carina Gubin, Piast Wykroty, Zamet Przemków, Arka Nowa Sól i na koniec Czarni Rudno ? poinformował Sebastian Horodyski, szkoleniowiec Czarnych Żagań.

 Delta „bez spiny”

Delta Sieniawa jest w najlepszej sytuacji. Awansować nie ma zamiaru, a z utrzymaniem także nie będzie problemu.

– Zaplanowaliśmy mecze kontrolne z Czarnymi Jelenin (9.02), z Piastem Lubanice (17.02), tydzień później z ŁKS Łęknica, 3 marca ze Spartą Grabik i ostatni 9 marca z Moczynianką Moczyń (Żagań). Co do transferów raczej nic się nie zapowiada. Czekamy na powrót po operacji Krzystofa Sokołowskiego, ale prawdopodobnie ujrzymy go dopiero w nowym sezonie. Trenujemy 2 razy w tygodniu. Póki co skupiamy się na wytrzymałości i kondycji – stwierdza Łukasz Pokrywiecki, prezes Delty Sieniawa.

Unia chce się utrzymać

Także Unia Kunice po zmianach władz w klubie zaczęła przygotowania.

– Treningi mamy w poniedziałki, środy i piątki. Trenujemy w sali przy szkole w Kunicach i zapraszamy wszystkich chętnych do gry w Unii. Co do sparingów, mamy 2 pewne mecze, z Czarnymi Jelenin i Granicą Żarki Wielkie. Jesteśmy na etapie ustalania sparingpartnera z Niemiec, zaprzyjaźnioną drużyną, z którą graliśmy latem. Seweryn Krajewski powrócił do Promienia po wypożyczeniu, Tomek Mencel wrócił do rodzinnego miasta, Łukasz Mikulski wyjechał na studia ? poinformował Andrzej Kałużny, wiceprezes Unii Kunice.

Budowlani jeszcze powalczą

Budowlani Lubsko pod koniec jesiennej rundy jakby złapali wiatr w żagle i do wiosny przygotowują się pełni wiary, że poprawią swoją pozycję w tabeli.

 Zespół zaczął przygotowania do rundy wiosennej 10 stycznia. Na pierwszym treningu pojawiło się 23 zawodników. Treningi odbywać się będę głównie na obiektach OSiR w Lubsku, mecze kontrolne natomiast zaplanowane są na sztucznym boisku w Żarach. Pierwszy mecz kontrolny Budowlani rozegrają 3 lutego z Alfą Jaromirowice, potem 9 lutego z Granicą Żarki Wielkie, tydzień później – z Cariną Gubin, 24 lutego z Relaxem Grabice i ostatni sparing z Bobrem Bobrowice.

– Wszyscy zawodnicy zadeklarowali chęć pozostania w zespole. Być może dojdzie do nas 1 lub 2 dwóch nowych zawodników, ale na razie jest to na etapie planów – poinformował Stanisław Słobodzian, trener Budowlanych Lubsko.

Napisz komentarz »