REKLAMA

Sport

Ciężka wiosna Sprotavii

Opublikowano 25 stycznia 2019, autor: Piotr Piotrowski

Sprotavia Szprotawa nie składa broni i chce powalczyć o utrzymanie w rundzie wiosennej IV ligi.

Po kiepskiej rundzie jesiennej i zaledwie trzech wygranych (na 15 spotkań) z pracy w klubie zrezygnował Mieczysław Sobczak. Zespół prowadzić będzie piłkarz Sprotavii, Michał Sucharek, ponadto, do składu po krótkiej przerwie wraca jeden  z liderów i zarazem najlepszy jej strzelec w minionym sezonie, Bartosz Olejniczak.

– Nie decydowałbym się na poprowadzenie drużyny, gdybym nie wierzył w szanse na utrzymanie się w czwartej lidze – mówi Sucharek. – Po rundzie jesiennej mamy zaledwie 11 punktów i jesteśmy na przedostatnim miejscu. Ale nie jest to sytuacja beznadziejna. Cieszę się, że w Sprotavii zostaje większość chłopaków z poprzedniej rundy. Na testach w Śląsku Wrocław jest 16-letni Sebastian Stankiewicz, odchodzi bramkarz Bartosz Szajkowski. Za to wzmocnili nas Bartosz Tkacz, pomocnik z Arki Nowa Sól oraz Patryk Walicht, który ma za sobą występy w TS Przylep oraz Pogoni Przyborów.

Serię sparingów szprotawianie rozpoczną dzisiejszym meczem (piątek, 25.01.) z Zametem Przemków, na sztucznym boisku żagańskiej Areny, o godz. 18.00. W planach są jeszcze gry kontrolne m.in. z Pogonią Przyborów, Piastem Czerwieńsk czy Chojnowianką Chojnów.

Napisz komentarz »