REKLAMA

Wasze sprawy

Apteka na sprzedaż

Opublikowano 18 stycznia 2019, autor: Piotr Piotrowski

Komornik zlicytuje znanego żarskiego aptekarza, Jerzego Pusiarskiego.

Pod młotek pójdzie jego apteka przy ul. Podchorążych, w której działalność prowadził od 21 lat, w sumie siedem pomieszczeń o łącznej powierzchni użytkowej 90,30 mkw. Cena wywoławcza wynosi 183 tys. 750 zł. Licytację w żarskim sądzie zaplanowano na 23 stycznia. Pod młotek pójdzie również dom jednorodzinny aptekarza i jego żony w Sieniawie Żarskiej, wraz z działką o wielkości 0,09 ha i zabudowaniami gospodarczymi. Cena wywoławcza to 339 tys. 750 zł. Licytacja – 5 lutego.

Pusiarski przyznaje, że dla rodzinnych aptek nastały trudne czasy i musiał zakończyć działalność.  – Wszystko przez apteki sieciowe, która swoim brutalnym dumpingiem w cenach leków wykończyły połowę rodzinnych aptek w Żarach. Było już ponad 20, dziś może jest z połowa. Z jednej strony niezdrowa konkurencja, z drugiej – podatki, które wykańczają rodzinne firmy w mieście – podkreśla.

Dlaczego doszło do licytacji nieruchomości? – Zakończyłem działalność ze stratą, a nieruchomości były obłożone zajęciami. Prostszą formą była ich sprzedaż przez komornika – zdradza. 

Napisz komentarz »