REKLAMA

Ludzie, wydarzenia

Kasa na szkolenia

Opublikowano 18 stycznia 2019, autor: Justyna Bareła

O pieniądze na szkolenia dla swoich pracowników mogą starać się przedsiębiorcy z powiatu żarskiego. Wniosku przyjmuje Powiatowy Urząd Pracy w Żarach.

PUP na szkolenia otrzymał w tym roku 431 tys. 500 zł z Krajowego Funduszu Szkoleniowego.

– To jest o 211 tys. zł więcej niż mieliśmy w ubiegłym roku. Zachęcamy pracodawców, żeby sprawdzili kogo mogą wysłać na szkolenia – zachęca Żaneta Wójcicka, kierownik Centrum Aktywizacji Zawodowej PUP w Żarach.

Pierwszeństwo w dofinansowaniu szkoleń potrzebnych do podnoszenia kwalifikacji mają ci, którzy spełniają któreś z wymienionych kryteriów. O pieniądze na szkolenia są dla osób np. bez matury, tych, którzy przez 15 lat pracowali w szczególnych warunkach, a nie mają jeszcze uprawnień do emerytury pomostowej. Pieniądze na szkolenia są także dla nauczycieli praktycznej nauki zawodu, jeżeli dodatkowe szkolenie pomoże im utrzymać pracę. Skierowane na szkolenie mogą też być osoby po 45 roku życia albo ci, którzy należą do grupy zawodów deficytowych. W grupie wymieniani są m.in. pielęgniarki, położne, księgowi, tapicerze, mechanicy samochodowi, kierowcy autobusów, lekarze, cukiernicy.

Napisz komentarz »