REKLAMA

Aktualności, Ludzie, wydarzenia

Wygwizdali burmistrza

Opublikowano 18 stycznia 2019, autor: Piotr Piotrowski

„Gdzie jest dobro dzieci?”, „Chcemy pracować!”, „Stop zwolnieniom!” – skandowali mieszkańcy gminy Szprotawy pod Ratuszem w środę, 16 stycznia.

Pod Urząd Miasta przyszli rodzice uczniów szprotawskich szkół i przedszkoli ale również ich pracownicy – sprzątaczki, kucharki i nauczyciele. Przez ponad godzinę tłum ludzi skandował hasła: „Stop przemocy, stop zwolnieniom”, „Chcemy pracować”, po czym wygwizdał burmistrza, patrząc w okna jego gabinetu.

– Nie zgadzamy się na politykę pana Gąsika! – powiedziała Elżbieta Jaworska, sprzątaczka ze Szkoły Podstawowej nr 2. – Właśnie dowiedziałyśmy się, że pójdziemy na bruk. Z końcem stycznia mamy dostać wypowiedzenia! Jestem jedynym żywicielem rodziny – żaliła się. I podkreśliła: – Burmistrz twierdzi, że chce oszczędzać, ale robi to naszym kosztem, a sam zatrudnia pełnomocnika za 6 tysięcy złotych!

– Zwolnieni mają też być pracownicy biurowi i szkolny konserwator – mówi kolejna sprzątaczka z SP nr 2, Mirosława Górniak. – Nie godzimy się na to!

– Protestujemy, bo uważamy, że oszczędzanie na kucharkach odbije się na jakości posiłków w szkole. Jako rodzice, mamy wiele zastrzeżeń do tego, co oferuje „Winda” – mówi Marta Paradiuk, mama przedszkolaka.

Burmistrz Mirosław Gąsikjak mantrę powtarza, że w tym roku na oświatę zabraknie mu ok. 4 mln zł.

komentarz »
  1. Kazimierz 24 stycznia 2019 16:43 - Odpowiedź

    Przecież dopiero co go wybraliście! Chyba, że patrząc statystycznie połowa z Was nie głosowała. A teraz pretensje!?
    Kucharki załóżcie firmę, wydzierżawcie kuchnię od szkoły i zaproponujcie lepsze warunki niż „Winda”. Sprzątać szkołę jednak ktoś dalej będzie, nie!?

Napisz komentarz »