REKLAMA

Ludzie, wydarzenia

Murem za Owsiakiem

Opublikowano 18 stycznia 2019, autor: Michalina Kozarowicz

Kiedy Jerzy Owsiak poinformował o rezygnacji z funkcji prezesa WOŚP, zawrzało także w Żarach, jego sympatycy od razu postanowili okazać mu swoje wsparcie.

Strażacy z OSP Żary-Kunice są bardzo mocno związani z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. Podczas zeszłorocznego Woodstocku na zaproszenie Jurka Owsiaka wzięli udział w imprezie polewając woodstockowiczów wodą. I to właśnie oni, w niedzielę (13.01), jako jedyni strażacy zostali zaproszeni do Warszawy do wzięcia udziału w 27. Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Murem za Owsiakiem

W najbliższą niedzielę (20.01) o godz. 20.00 na żarskim Rynku można się przyłączyć do ogólnopolskiej akcji wsparcia dla Jurka Owsiaka. Podczas wydarzenia zostanie zrobione pamiątkowe zdjęcie, które zostanie wysłane Jurkowi Owsiakowi. Uczestnicy ustawią się w wielką flagą w barwach narodowych i z banerem z napisem „Żary”. Organizatorzy będą też rozdawać czerwone balony.

– Pierwsze Woodstocki odbywały się w Żarach – mówi Adrian Laskowski, strażak z OSP Kunice – Żary. –  Przez kilka lat Jurek Owsiak był mocno związany z Żarami, organizując w naszym mieście Woodstock. Imprezę, która jednoczy setki tysięcy ludzi. Dlatego zjednoczmy się jeszcze raz, aby ten wielki człowiek widział, ilu ludzi jest razem z nim. Niech Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy gra z Jurkiem do końca świata i jeden dzień dłużej! – mówi strażak. 

W niedzielę (20.01) swoje wsparcie dla Jurka Owsiaka będzie można też okazać w Iłowej, na Placu Wolności o godz. 20.00 i w Lubsku, na placu przed Lubskim Domem Kultury o godz. 20.00

Napisz komentarz »