REKLAMA

Aktualności, Ludzie, wydarzenia

Żagań tonie w śmieciach

Opublikowano 18 stycznia 2019, autor: jb

Jeden dzień, seria zdjęć śmieci w mieście. Trzech różnych mieszkańców Żagania wybrało się na spacer w różnych częściach miasta (niedziela, 13.01.). Swoje widoki upublicznili. Efekt nie do pozazdroszczenia.

Zaczęło się od lasku w okolicach ul. Sosnowej i Klonowej.

-Wyszedłem na spacer z psem. To nie jest tak, że śmieci tu nigdy nie było, ale nigdy aż tak dużo. Często po lasku chodzi młodzież, także dorośli piją alkohol i zostawiają wszystko po sobie. A zdjęcia są tylko ze skraju lasu, wejść dalej można tylko na własne ryzyko – mówi pan Daniel.

Swoje śmieci ktoś zostawił na środku ścieżki leśnej w okolicach ulicy Węglowej. Zdjęcie udostępniła kolejna osoba.

– Bardzo mnie boli, że ludzie wyrzucają do lasu wszystko, co jest im zbędne, kiedy istnieje takie coś jak PSZOK. – mówi.

Efektem niedzielnego wyjścia pochwalił się także pan Andrzej. Na ulicy Starowiejskiej po prawej stronie w kierunku Starego Żagania stały nawet kontenery na śmieci. Mieszkańcom brakło chęci, żeby wrzucić je do samych pojemników, leżą za to dookoła.

Jeżeli widzimy kogoś wyrzucającego śmieci w ten sposób, należy to zgłosić Straży Miejskiej. Wyrzucającemu grozi mandat i nakaz usunięcia śmieci.

-I co z tego, że sami mieszkańcy zwołują się na Sosnowej na czyn społeczny. Sprzątają to, co ktoś zostawił. Jest coraz gorzej – przyznaje pan Daniel.

komentarz »
  1. Kazimierz 24 stycznia 2019 16:51 - Odpowiedź

    W NY wszystkie psy są czipowane i pobierane jest DNA. Jak znajdą kupę na chodniku to badanie DNA kosztuje 80 dolarów, a mandat 500. Baza odcisków palców istnieje, ale mandaty są za niskie. Przy okazji wyrabiania d.o., paszportu, prawa jazdy itp. powinno być pobierane DNA. Za takie wyrzucenie śmieci mandat powinien wynosić koszt badania + 5 tys zł. lub/i sprzątanie lasu. Bydło wyrzuca śmieci do lasu, z bydłem inaczej się nie da.

Napisz komentarz »