REKLAMA

Aktualności, Komunikacja

Zobaczyli miasto swe

Opublikowano 18 stycznia 2019, autor: Piotr Piotrowski

Autobus, a w nim radni. Wszyscy patrzą, jakby pierwszy raz zobaczyli miasto swe.

Żagańscy radni zapakowali się w autobus i objechali miejskie ulice. Tropili dziury i koleiny. Wyglądało to tak, jakby pierwszy raz widzieli Żagań.

Z poniedziałkowej wycieczki (14.01.) skorzystało 14 radnych, z przewodniczącym Adamem Matwijowem jako przewodnikiem. Do kierowcy podchodził każdy z radnych i proponował kierunek jazdy ulicami, które wymagają remontów. W tegorocznym budżecie na remont dróg i chodników do podziału jest jeszcze 1 mln zł.

Radni zaczęli od Moczynia. Henryk Sienkiewicz wskazał na dziury na ul. Środkowej, Tartakowej, Leśnej, Drzewnej, a także drodze na Karliki. Radny Andrzej Chodań przekonywał, że trzeba dokończyć przebudowę chodnika na ul. Staszica. Na Bema, w rejonie firm i zakładów przemysłowych, radny Piotr Łoś zaznaczył, że brakuje oświetlenia. Radni zawitali również na ul Sosnową, po której oprowadził ich radny Krzysztof Sieńko. Podkreślał, że jest za wąska i trzeba ją poszerzyć. Radny Piotr Węglik zaznaczył, że remontu potrzebuje chodnik na ul. Pułaskiego, Krzysztof Omiejlańczyk chodnik na ul. Rzeźnickiej, Grzegorz Kuźniar- chodnik i drogę do ogródków w rejonie ul. Okrzei.

Lista tego, co radni odkryli na żagańskich drogach, jest długa. Czy chodniki i dziury doczekają się nie tylko wizyty radnych, ale też remontu? Jak się dowiadujemy, teraz radni opracują harmonogram remontów na pięć lat. Które znajdą się w tegorocznym budżecie?

Pewne jest, że miasto dołoży powiatowi 725 tys. zł do przebudowy ulic: Żelaznej, Kolejowej i Lubuskiej, sfinansuje utwardzenie nawierzchni ul. Liszta  (200 tys. zł), przebudowę chodników na ul. Staszica (240 tys. zł), budowę brakujących chodników na części ul. Rzeźnickiej (160 tys. zł), zleci opracowanie dokumentacji budowy nawierzchni ul. Środkowej, Leśnej i drugiej części Prusa (140 tys. zł), a także – dokumentacji budowy nawierzchni ul. Sobieskiego (70 tys. zł).

Napisz komentarz »