REKLAMA

Kronika policyjna

Poszedł na czołówkę

Opublikowano 18 stycznia 2019, autor: bj

Czołowe zderzenie opla astry i volkswagena transportera zablokowało ul. Szklarską w żarskich Kunicach w poniedziałkowe (14.01.) popołudnie.

 To droga prowadząca od firmy Saint Gobain w kierunku centrum miasta. Wypadek miał miejsce przy przejeździe kolejowym. Ulica biegnie tutaj po lekkim łuku, jezdnia była mokra.

– Opel astra, prowadzony przez 55-letniego mieszkańca powiatu żagańskiego, wjechał na przeciwległy pas drogi i wówczas doszło do zderzenia. Za kierownicą busa siedział 45-letni mieszkaniec Żar. Obaj kierowcy byli trzeźwi – informuje Aneta Berestecka, rzeczniczka żarskiej policji.

Na miejsce przyjechały trzy zastępy zawodowych strażaków z Żar oraz jeden ochotników z Kunic.

– Kierowcy wyszli z aut o własnych siłach. Naszym zadaniem było zneutralizowanie płynów, które wyciekły na jezdnię, a także pomoc policji w kierowaniu ruchem. Akcja trwała ok. dwóch godzin – mówi sekc. Dawid Lewandowski z Komendy Powiatowej PSP w Żarach.

Bus, który brał udział w wypadku, należał do firmy kurierskiej. Jego ładunek został przepakowany do drugiego auta, by przesyłki mogły dotrzeć do adresatów.

Obaj kierowcy zostali zabrani na SOR 105. Szpitala Wojskowego. Tam okazało się, że żaden z nich nie odniósł poważniejszych obrażeń.

– Sprawca kolizji, 55-latek z powiatu żagańskiego, został ukarany mandatem karnym w wysokości 500 zł i 6 punktami karnymi – dodaje A. Berestecka.

Napisz komentarz »