REKLAMA

Sport

Prus w kratkę

Opublikowano 18 stycznia 2019, autor: hakma

Drużyna unihokeja seniorów UKS Prus Żary podejmowała w miniony weekend (12-13.01.), w hali sportowej przy Podwalu, faworyzowany zespół Fenomena Babimost. Zespoły rozegrały ostatni dwumecz fazy grupowej rundy zasadniczej Salming Ekstraligi Mężczyzn.

Zawody zapowiadały się interesująco, bo żarskiemu zespołowi udało się wypożyczyć na dwa miesiące z FBC Ostrawa Wojciecha Malajkę, jednego z najlepszych unihokeistów w Polsce. Mimo takiego wsparcia sobotni mecz żaranie zagrali bardzo słabo, przegrywając wysoko 7:14.

Niedzielny mecz miał zupełnie inny przebieg, a wydarzenia na boisku były bardzo emocjonujące, bo gra była bardzo wyrównana. Ostatecznie, po niesamowitej walce do końca, Prus zwyciężył 7:4. Nagrody dla najlepszych zawodników otrzymali Jakub Łyskawa z Fenomena i Wojciech Malajka z Prusa (2 bramki i 2 asysty). W żarskiej drużynie bardzo podobała się gra Adriana Grędzińskiego (2 bramki i 2 asysty) i bramkarza Konrada Roślika (obronił 28 strzałów gości).

A już dziś (18.01.) – pierwszy mecz fazy play-off Salming Ekstraligi Mężczyzn. Prus w hali przy Podwalu gościć będzie Nową Łódź.

Następny mecz odbędzie się w Łodzi. Zwycięzca tego pojedynku zagra w ćwierćfinale rozgrywek, pokonany będzie rywalizował co najwyżej o IX miejsce w Ekstralidze.

Napisz komentarz »