REKLAMA

Sport

Mundial bez zwycięstwa

Opublikowano 18 stycznia 2019, autor: hakma

W niedzielę, 13 stycznia, Mundial Żary rozegrał pierwszy mecz w tym roku w 2. Dolnośląskiej Lidze Futsalu z Madness Chocianów.

Rywal żaran to beniaminek, który jednak ambitną grą potrafi urwać punkty niejednemu faworytowi. Przekonali się o tym podopieczni Radomira Roztockiego, którzy zaczęli mecz od szybko strzelonej bramki. Już w 4 minucie na listę strzelców wpisał się Rafał Cyrana. Goście szybko odpowiedzieli trafieniem wyrównującym. Wtedy drogę do bramki znalazł Kamil Ganczarek. Mecz był bardzo wyrównany. Do siatki w tej części trafiali jeszcze dwukrotnie miejscowi, a byli to Krzysztof Frydlewicz i Daniel Gałach. Niestety zawodnicy z Chocianowa także nie próżnowali i pierwsza część meczu zakończyła się remisem 4:4. W drugiej połowie Mundial się cofnął i czekał na okazję do kontry. Niestety goście nie chcieli zbytnio się odsłonić, za to skutecznie wykorzystali dwie proste straty Mundialu i prowadzili 6:4. Żaranie jakby opadli z sił, a zupełnie dobiła ich siódma bramka, zdobyta przez przyjezdnych, po samobójczym trafieniu Krzysztofa Frydlewicza. Co prawda Daniel Gałach strzelił piątego gola, ale to było wszystko na co było stać Mundial w tym meczu. Spotkanie zakończyło się kolejną przegraną żarskiej drużyny 5:7.

– Bardzo chcieliśmy dzisiaj wygrać. Nastawialiśmy się na pierwsze zwycięstwo w tym sezonie. Niestety znów w końcówce brakowało sił, a krótka ławka nie pozwalała na więcej zmian- podsumował Radomir Roztocki, Mundial Żary

W przerwie meczu wylicytowano piłkę z autografami piłkarzy Widzewa Łódź oraz książkę Krzysztofa Hołowczyca. Pieniądze w kwocie 400 złotych trafiły do puszki Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Składy:

Mundial Żary: Bizukojć, Frydlewicz, Gałach, Ganczarek, Cyrana, Pietek, Roztocki, Pluta, Sawicki.

Madness Chocianów: Sikorski, Franecki, Lisowski, Kunz, Różycki, Sikorski, Słonina, Matkowski, Bartuzel.

Napisz komentarz »