Na fali

Opublikowano 18 stycznia 2019, autor: hakma

Koszykarze Chromy Żary wygrali swój 12. mecz w 2. lidze. W sobotę, 12 stycznia, pokonali na wyjeździe Gimbasket Roeben Wrocław 75-63.

Scenariusz meczu był bardzo podobny do przebiegu poprzednich spotkań z udziałem żaran. Pierwsze dwie kwarty były bardzo wyrównane. Do przerwy Chroma prowadziła 32:31 i żadna z drużyn nie zdobyła przewagi pozwalającej na spokojną grę w drugiej części spotkania. W trzeciej kwarcie podopiecznym Łukasza Rubczyńskiego udało się jednak odskoczyć rywalom na 6 punktów i spokojnie rozpocząć ostatnią odsłonę meczu, w której nie dali już przeciwnikom żadnych szans, wygrywając cały mecz 75:63. Kolejny mecz Chroma rozegra w Żarach – 19 stycznia, o godz. 17.00, zmierzy się RKKS Rawią Rawag Rawicz.