REKLAMA

Polityka

Pani Eli tak przykro

Opublikowano 11 stycznia 2019, autor: bj

Kilka miesięcy po wyborach, a oni ciągle wybierają. I nie ukrywają emocji.

W poniedziałek, 7.01., o fotel wiceprzewodniczącego komisji edukacji i rynku pracy w Radzie Powiatu Żarskiego walczyli Elżbieta Łobacz-Bącal (w wyborach startowała z listy Dobre Miasto-Lepszy Powiat, utożsamianej z Olafem Napiórkowskim) oraz Krzysztof Czerniawski (Prawo i Sprawiedliwość).

Poparcie radnych z komisji rozłożyło się dokładnie po połowie. Za kandydaturą E. Łobacz-Bącal głosowała ona sama, Maria Łaskarzewska i Bogdan Kępiński (wszyscy z list DM-LP) oraz Małgorzata Brzyśkiewicz (Forum Samorządowe). Z kolei rękę za kandydaturą K. Czerniawskiego podniósł sam zainteresowany, Elżbieta Haściło, Wiktor Kułdosz (oboje z SLD) i Tadeusz Kordylewski (Koalicja Obywatelska). Pomimo tego, że szala zwycięstwa nie przechyliła się na rzecz żadnego z kandydatów, wygrał K. Czerniawski, bo głos E. Haściło, jako przewodniczącej komisji, był decydujący.

Po zakończeniu posiedzenia, czwórka popierająca E. Łobacz-Bącal dyskutowała we własnym kręgu.

– Traktują nas jak opozycję, choć nią wcale nie jesteśmy. Fakty są takie, że teraz komisją, która zajmuje się całą powiatową edukacją, rządzą dwie osoby z Lubska, czyli pani Haściło i pan Czerniawski. A to ani dobre, ani sprawiedliwe – nie ukrywała rozżalenia E. Łobacz-Bącal.

Wiceprzewodniczący komisji otrzymuje nieco ponad 100 zł więcej niż szeregowy radny, bo  1 tys. 255 zł.

Napisz komentarz »