REKLAMA

Aktualności, Kronika policyjna

Wysadzili dwa naraz!

Opublikowano 11 stycznia 2019, autor: Piotr Piotrowski

Bandziory wysadziły dwa bankomaty w Świętoszowie.

Bankomaty przy ul. Husarskiej znajdowały na jednej ścianie, przy restauracji „Husar”. Do włamania do nich doszło w nocy z 7 na 8 stycznia. Jak ustaliliśmy, złodziejom udało się ukraść pieniądze.

– Złodzieje najpierw wysadzili w powietrze oba urządzenia, po czym dorwali się do gotówki – informuje asp. szt. Anna Kublik-Rościszewska, rzecznik bolesławieckiej policji. – Nie możemy powiedzieć, jaką kwotę ukradli. Obecnie są poszukiwani. Za kradzież z włamaniem grozi im 10 lat pozbawienia wolności.

Tomasz Lech, mieszkaniec Świętoszowa, były żandarm, a obecnie radny gminy Osiecznica, przyznaje, że brak posterunku policji, a także patroli w jego miejscowości sprzyja złodziejom.

– Mnie okradli z elektronarzędzi, a teraz obrabowali dwa bankomaty naraz. Zresztą dzień wcześniej łupem złodziei padł bankomat w żarskich Kunicach, a blisko miesiąc wcześniej również w naszym powiecie, w Nowogrodźcu. Uważam, że to zorganizowana szajka, która krąży po naszym regionie – mówi T. Lech. – W Świętoszowie można czuć się niebezpiecznie. Od kilku lat nie ma ani posterunku policji, ani żandarmerii. Próbuję walczyć, aby posterunek do nas wrócił. Szykujemy petycję do komendy wojewódzkiej policji.

Napisz komentarz »